Mężczyzna w czarnej zimowej czapce

Czapka zimowa męska – jaką wybrać?

Zimą czapka jest po prostu obowiązkowa. Dzięki niej zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wychłodzenia organizmu. Czapka może też być stylowym dodatkiem do odzieży. Trzeba jedynie wiedzieć jak ją dobrać do reszty ubrań. O czym warto pamiętać? Jaką czapkę wybrać, by wyglądać modnie i atrakcyjnie i równocześnie nie marznąć?

Szukaj zestawów

Na początek trzeba podkreślić, że czapki zimowe męskie wyglądają szczególnie dobrze, gdy są one zestawione z szalikiem i rękawiczkami w tym samym stylu. Jeśli więc chcesz ułatwić sobie zakupy i zmniejszyć czas potrzebny do podjęcia decyzji – szukaj gotowych zestawów. Zaufaj ich projektantom i po prostu ciesz się z dobrze dopasowanych do siebie elementów. Jeśli już masz szalik, ale chcesz do niego dokupić czapkę, to stworzenie własnego zestawu może być odrobinę trudniejsze, ale jest możliwe. Sugeruj się kolorem, materiałem i fakturą. Staraj się szukać takich czapek męskich, które jak najwięcej cech łączy z Twoim szalem. Dzięki temu uzyskasz harmonijny zestaw. Czasami widzi się też komplety stworzone na zasadzie kontrastu. Są one zdecydowanie mniej popularne, ale doskonale pasują osobom, które lubią ubierać się fantazyjnie. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy stworzyć zestaw na bazie kontrastu, to należy unikać przesady. Między szalem a czapką powinny występować jakieś cechy wspólne, a kontrast powinien być uwypuklony tylko w jednej kategorii. Przykładowo – czapka i szal mają tę samą fakturę i są wykonane z tego samego materiał, ale mają zupełnie różny kolor.

Beanie

Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się czapki zimowe męskie w fasonie beanie. Jest to krój, który przylega ściśle do czoła, ale dalej rozszerza się. Czasami takie czapki nazywane są także smerfetkami właśnie ze względu na swój kształt. Takie czapki szczególnie dobrze prezentują się u panów z dłuższymi włosami, którzy mogą wyciągnąć pojedyncze pukle spod rantu czapki. Dzięki nim wygląda ona wyjątkowo dynamicznie i łobuzersko. To dobra propozycja dla nastolatków i młodych dorosłych.

Wełniane ze ściągaczem

Do łask wróciły klasyczne czapki zimowe. Są one wykonane z grubej wełny. Bardzo często są one produkowane ręcznie lub też stylizowane na takie. Czapki te są dostępne nie tylko w czerni i kolorach ziemi, ale właściwie w całej palecie barw. Często spotyka się je też w wariantach z kolorowymi paskami. Są one dość zabawne i sprawiają, że ponura i szara zima staje się bardziej przyjazna i kolorowa. Wiele modeli jest też ozdobione pomponem na czubku głowy. Jeszcze kilka lat temu uważany on był za coś passe, ale obecnie jest prawdziwym hitem. Wełnianą czapkę o klasycznym kształcie można dopasować do wielu rodzajów kurtek – będzie dobrze wyglądała z kurtką narciarską, puchówką, wygodną parką, a nawet z eleganckim płaszczem. Dzięki jej dodaniu płaszcz nabierze łagodniejszego wyrazu i przestanie być odzieżą zarezerwowaną wyłącznie dla poważnych starszych panów. Taka czapka o lekko zabawnym charakterze będzie doskonałym gadżetem w zimowej garderobie każdego mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *