Kobieta z dobranymi butami do zimowej odzieży wiechrzniej

5 porad jak dobrać buty do odzieży wierzchniej

Każdy wie, że obuwie jest ważnym elementem stroju. Jednak jego prawidłowy dobór to prawdziwe wyzwanie. Dlatego warto trochę czasu poświęcić na przeanalizowanie tej kwestii i odpowiedzenie sobie na wszystkie pytania dotyczące butów i odzieży. W tym artykule znajdziesz aż 5 porad, które ułatwią Ci zestawienie obuwia i kurtki lub płaszcza.

1. Staraj się utrzymać w jednym stylu

Jeśli zastanawiasz się, jakie buty do kurtki zimowej będą najlepsze, to koniecznie skup się na stylu samego okrycia. Buty powinny swoim stylem nawiązywać do stylu kurtki. Jeśli więc masz sportową kurtkę, wybierz sportowe buty. Jeśli masz elegancki płaszcz, dobierz do niego równie eleganckie obuwie. Trzymanie się jednego stylu w doborze wszystkich elementów stylizacji jest zawsze najbezpieczniejszą opcją. To rozwiązanie, w którym właściwie nie można się pomylić, więc w większości przypadków jest strzałem w dziesiątkę.

2. Dobór materiałów

Jeśli Twoja kurtka jest wykonana z tzw. miękkich materiałów, to Twoje obuwie powinno także być z nich wykonane. To znaczy, że do płaszczyka z alpaki będą pasowały zamszowe botki. Analogicznie – do skórzanego płaszcza powinno się wybrać buty z równie twardego materiału, czyli skóry. W przypadku kurtek puchowych można też zdecydować się na obuwie z licowanej skóry, która jest łatwa w utrzymaniu czystości, a same buty są bardzo wygodne i praktyczne. 

3. Buty muszą być dopasowane do sylwetki

Wiadomo, że kurtka ma ogromny wpływ na to jak wygląda sylwetka. Kurtka lub płaszcz często sprawia, że figura prezentuje się zupełnie inaczej, niż zwykle. Buty zimowe powinny więc być do niej dopasowane. Osoby mocniej zbudowane i takie, których sylwetka przez kurtkę wydaje się masywna, powinny wybierać bardziej potężne buty. Osoby drobniejsze w ściśle dopasowanych kurtkach powinny wybierać do nich równie delikatne obuwie.

4. Dbałość o kolory

Najprościej jest zwrócić uwagę na kolor kurtki oraz butów. Dopasowanie ich do siebie powinno być stosunkowo proste, zwłaszcza jeśli stawiasz na uniwersalne odcienie. W przypadku odzieży zimowej dobrze jest stawiać na stonowane odcienie i niezbyt wyzywające kolory. Klasyczny zestaw dla brunetki to czarna kurtka i czarne buty. Dla blondynki bardziej odpowiednie będzie okrycie w odcieniach beżu, brązu i karmelu. Oczywiście w tych samych kolorach powinny być także buty. Warto szukać podobieństw między obuwiem a kurtką, bo dzięki temu całość tworzy harmonijny zestaw i wygląda zdecydowanie lepiej, niż gdyby każdy element stroju był w zupełnie innym odcieniu.

5. Kurtka a wysokość butów

Obuwie zimowe jest dostępne w wielu wysokościach, podobnie jak kurtki zimowe mają różną długość. O obu tych kwestiach powinno się pamiętać, dobierając do siebie ubranie. Zasady łączenia nie są tu bardzo restrykcyjne, ale najważniejsze jest to, by góra cholewki obuwia nie pokrywa się z dołem płaszcza. Oznacza to, że wysokie kozaki nie powinny być noszone z długimi płaszczami. Takie zestawy zdecydowanie skracają sylwetkę i sprawiają, że wygląda ona wyjątkowo nieatrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *