Leasing tylko dla firm, ale czy na pewno?

Leasing często kojarzony jest z umową zawieraną pomiędzy leasingodawcą a przedsiębiorstwem. I to nie byle jakim! Najlepiej dużą firmą z wieloletnim doświadczeniem. Jak jest naprawdę?

Oferty leasingu samochodów są różne. Należy pamiętać jednak, że leasing nie jest zarezerwowany wyłącznie dla ogromnych, od wielu lat dobrze prosperujących firm. Nie. Jest to mylne założenie, które nie ma obecnie odzwierciedlenia z rzeczywistości. A więc…

Dla kogo jest leasing?

Z leasingu może korzystać każdy – osoba prywatna, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Oczywiście należy pamiętać, że leasing konsumencki i leasing samochodowy dla firm będzie działał na nieco odmiennych warunkach. Co nie zmienia faktu, że dostępny jest dla wszystkich. Leasing dostępny na auta osobowe, samochody dostawcze czy ciężarowe. Wykorzystywany jest w branży budowlanej rolniczej. Korzystają z niego przedstawiciele wolnych zawodów, ale i lekarze czy specjaliści medyczni. Leasing przeznaczony jest również dla sektora handlu oraz usług. Jak można zauważyć, leasingobiorcą zostać może każdy. Czy to się jednak opłaca?

Leasing czy kredyt?

Myśląc o zakupie pojazdu na własny użytek czy też samochodu/ sprzętów na potrzeby firmy często stoimy przed pytaniem – leasing czy kredyt? Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Nie ma jednej i kategorycznej odpowiedzi na to pytanie. Co zrobić? Masz już wybrany pojazd/ sprzęt, którego potrzebujesz? Kalkulator leasingowy czy kredytowy może okazać się w tej sytuacji niezwykle pomocny. Gdzie znaleźć dokładny i prosty w użyciu kalkulator? Firma CLS proponuje swoim klientom, ale też wszystkim, odwiedzającym ich stronę niezawodny i ekspresowo szybki przelicznik raty kredytowej czy też leasingowej – https://cls.pl/kalkulator/. Jak on działa? W pierwszej kolejności musisz wybrać przedmiot finansowania. Czy będzie to samochód osobowy, ciężarowy, maszyna rolnicza, budowlana, czy też maszyna/ urządzenie przemysłowe – nie pomijaj tego kroku. Następnie należy wpisać cenę przedmiotu w netto oraz brutto. Kolejne kroki wykonujemy przy pomocy suwaków. Ustawiamy okres miesięcy na spłatę kredytu/ leasingu, wpłatę własną (w procentach) oraz – w przypadku leasingu – ewentualny wykup (również w procentach). Jak widać, kalkulator nie wymaga od nas szczegółowych informacji – a mimo to jest w stanie podać nam satysfakcjonujący wynik, który może pomóc nam podjąć odpowiednią decyzję. Przekonaj się sam.

  • Powiązane tematy

    Jaki kapitał zakładowy dla spółki LTD w Wielkiej Brytanii?

    Założenie spółki LTD w Wielkiej Brytanii nie musi być kosztowną inwestycją. Koszt rejestracji takiej spółki, jest w UK niższy niż w Polsce, a minimalna kwota wymaganego kapitału zakładowego nie istnieje.…

    Odszkodowania za represje stalinowskie – komu przysługują i jak je uzyskać?

    Represje stalinowskie były jednym z najciemniejszych okresów w historii Europy Środkowo-Wschodniej. Setki tysięcy ludzi w Polsce i innych krajach zostały poddane brutalnym represjom: więzieniom, przymusowym deportacjom, pracom przymusowym i innym…

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Nie przegap

    Co zabrać ze sobą na trekking zimą?

      Co zabrać ze sobą na trekking zimą?

      Szybki test na obecność amfetaminy – Wszystko, co musisz wiedzieć

        Szybki test na obecność amfetaminy – Wszystko, co musisz wiedzieć

        Koszulki z nadrukiem – sposób na wyjątkowy styl i wyrażenie siebie

          Koszulki z nadrukiem – sposób na wyjątkowy styl i wyrażenie siebie

          Materac H3 – idealne wsparcie dla zdrowego snu i wygody

            Materac H3 – idealne wsparcie dla zdrowego snu i wygody

            Jak ustalić, ile się daje na wesele? Porady dla niezdecydowanych

              Jak ustalić, ile się daje na wesele? Porady dla niezdecydowanych

              Czy balustrady betonowe są odporne na warunki atmosferyczne?

                Czy balustrady betonowe są odporne na warunki atmosferyczne?