Para w samochodzie

Leasing tylko dla firm, ale czy na pewno?

Leasing często kojarzony jest z umową zawieraną pomiędzy leasingodawcą a przedsiębiorstwem. I to nie byle jakim! Najlepiej dużą firmą z wieloletnim doświadczeniem. Jak jest naprawdę?

Oferty leasingu samochodów są różne. Należy pamiętać jednak, że leasing nie jest zarezerwowany wyłącznie dla ogromnych, od wielu lat dobrze prosperujących firm. Nie. Jest to mylne założenie, które nie ma obecnie odzwierciedlenia z rzeczywistości. A więc…

Dla kogo jest leasing?

Z leasingu może korzystać każdy – osoba prywatna, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Oczywiście należy pamiętać, że leasing konsumencki i leasing samochodowy dla firm będzie działał na nieco odmiennych warunkach. Co nie zmienia faktu, że dostępny jest dla wszystkich. Leasing dostępny na auta osobowe, samochody dostawcze czy ciężarowe. Wykorzystywany jest w branży budowlanej rolniczej. Korzystają z niego przedstawiciele wolnych zawodów, ale i lekarze czy specjaliści medyczni. Leasing przeznaczony jest również dla sektora handlu oraz usług. Jak można zauważyć, leasingobiorcą zostać może każdy. Czy to się jednak opłaca?

Leasing czy kredyt?

Myśląc o zakupie pojazdu na własny użytek czy też samochodu/ sprzętów na potrzeby firmy często stoimy przed pytaniem – leasing czy kredyt? Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Nie ma jednej i kategorycznej odpowiedzi na to pytanie. Co zrobić? Masz już wybrany pojazd/ sprzęt, którego potrzebujesz? Kalkulator leasingowy czy kredytowy może okazać się w tej sytuacji niezwykle pomocny. Gdzie znaleźć dokładny i prosty w użyciu kalkulator? Firma CLS proponuje swoim klientom, ale też wszystkim, odwiedzającym ich stronę niezawodny i ekspresowo szybki przelicznik raty kredytowej czy też leasingowej – https://cls.pl/kalkulator/. Jak on działa? W pierwszej kolejności musisz wybrać przedmiot finansowania. Czy będzie to samochód osobowy, ciężarowy, maszyna rolnicza, budowlana, czy też maszyna/ urządzenie przemysłowe – nie pomijaj tego kroku. Następnie należy wpisać cenę przedmiotu w netto oraz brutto. Kolejne kroki wykonujemy przy pomocy suwaków. Ustawiamy okres miesięcy na spłatę kredytu/ leasingu, wpłatę własną (w procentach) oraz – w przypadku leasingu – ewentualny wykup (również w procentach). Jak widać, kalkulator nie wymaga od nas szczegółowych informacji – a mimo to jest w stanie podać nam satysfakcjonujący wynik, który może pomóc nam podjąć odpowiednią decyzję. Przekonaj się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *