Dokumenty rozwodowe

Rozwód – dlaczego warto skorzystać z pomocy fachowca?

Analizujecie, jak przebrnąć przez rozwód możliwie jak najbardziej bezboleśnie? Są osoby, które nie decydują się na pomoc adwokatów. Wydaje się jednak, że radca prawny, którego specjalnością są rozwody powinien być mimo wszystko wybrany. Dlaczego?

Między innymi ze względu na zabezpieczenie własnych interesów. W niektórych sytuacjach ludzie są w stanie dogadać się ze sobą odnośnie podziału majątku, opieki nad dziećmi itp. Takie rozwody przebiegają szybko i – kolokwialnie pisząc – bezboleśnie. Coraz częściej dochodzi jednak do takiej sytuacji, że do tej pory kochające się małżeństwo nie ma zamiaru dzielić się majątkiem itp. Kwestią sporną jest również opieka nad pociechami itp. Nie chcecie, aby druga połówka zgarnęła pieniądze, które – według Waszej opinii – jej się po prostu nie należą? Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji radca prawny naprawdę bardzo mocno się przydaje. Wtedy sprawy rozwodowe bardziej przebiegają po myśli ludzi, którzy zdecydowali się jednak na pomoc takich specjalistów.

Warto dodać, że profesjonalny radca prawny JR KANCELARIA to również szybsze uporanie się z rozmaitymi formalnościami. Oczywiście, nawet najlepszy specjalista z branży nie przyspieszy pewnych sądowych procedur. Może na przykład złożyć jednak odpowiedniej jakości pozew o rozwód, w którym nie będzie brakowało żadnych informacji. Braki formalne przedłużają natomiast sprawy rozwodowe. Chodzi o to, że Sąd wzywa bowiem konkretne strony do uzupełnienia kluczowych kwestii. Są osoby, które piszą pozwy rozwodowe samodzielnie, często okazuje się jednak, że koniec końców i tak muszą poprosić o pomoc fachowca z prawdziwego zdarzenia. Odpowiednio sporządzony dokument to szybszy termin rozprawy i większa szansa na błyskawiczne załatwienie wszystkich formalności.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takiego specjalistę, jak radca prawny? Jeśli nie chcecie uczestniczyć w sprawach rozwodowych zbyt często, to warto ustanowić swojego pełnomocnika. Wtedy zazwyczaj trzeba będzie pojawić się na sali wyłącznie jeden raz. Na ewentualnych pozostałych rozprawach będzie Was zaś reprezentował konkretny radca prawny. Taki specjalista będzie odpowiadał za argumentowanie wniosków, przesłuchanie świadków itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *