Zakupy on-line

E-płatności zamiast zwykłego przelewu – jak to działa?

Zapłata w sklepie internetowym albo w serwisie on-line wcale nie musi być bardzo trudna i niebezpieczna. Obecnie najlepszym wyborem są e-płatności, czyli systemy płatności on-line. Co warto o nich wiedzieć?

Płatności internetowe pozwalają nam na dokonanie zakupów czy opłacenie różnych usług i ofert bez wychodzenia z domu. Możemy wtedy płacić bezpośrednio ze swojego konta bankowego, ale możemy również zapłacić kartą. Oprócz tego w wielu sklepach i serwisach możemy też płacić przez e-płatności, czyli przez systemy płatności internetowych.

E-płatności to wygodne rozwiązanie, które używane jest obecnie coraz częściej. Systemy płatności tego rodzaju znacznie usprawniają, przyspieszają oraz zapewniają większą wygodę i bezpieczeństwo podczas transakcji.

Zapłacisz jeszcze wygodniej

Systemy płatności on-line stanowią bardzo dobrą alternatywę dla zwykłych przelewów – dzięki nim można wygodnie dokonać zapłaty za niemalże wszystko, między innymi za zakupy w sklepie, ale też za usługi i wirtualne przedmioty, które są dostępne od razu, na przykład za muzykę w formacie MP3, e-booki, abonamenty, doładowania. Dzięki e-płatnościom możemy wykonać przelew znacznie łatwiej – po prostu wybieramy tę opcję zapłaty, potem wskazujemy na swój bank i jesteśmy przekierowywani na jego stronę. Tam czeka już na nas wypełniony formularz przelewu, musimy go tylko potwierdzić.

Wygoda to jednak nie jedyna zaleta korzystania z systemów e-płatności. Oprócz tego również przyspiesza ona realizację transakcji. Informacja o wpłacie jest natychmiast przekazywana do odbiorcy, który może potem zacząć kompletować zamówienie i nadać je nawet tego samego dnia. Gdybyśmy zapłacili zwykłym przelewem, w takim przypadku musielibyśmy zaczekać, aż będzie on zaksięgowany u odbiorcy, a to trwa zwykle 1-2 dni robocze.

Wybieraj e-płatności i oszczędzaj swój czas

Zatem jeśli chcemy dokonać wygodnej i szybkiej zapłaty on-line, warto wybierać e-płatności. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy poprawić komfort, szybkość oraz bezpieczeństwo transakcji prowadzonych w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *