facebook

Nowa Przestrzeń from Facebook w Warszawie

Przestrzeń to nowe miejsce na mapie stolicy, które uszczęśliwi wszystkich maniaków cyfryzacji. Przestrzeń ma pomagać ludziom radzić sobie z najnowszymi technologiami.

Aspekt edukacji obywatelskiej

Głównym celem powstania placówki będzie podnoszenie wiedzy Polaków o technologii. W Przestrzeni została udostępniona sala audytoryjna oraz kilka mniejszych sal konferencyjnych, a także studio do prowadzenia transmisji na żywo.

Przestrzeń to inicjatywa Facebooka, który pragnie przeszkolić blisko 50 tysięcy osób w ramach rozwoju kompetencji cyfrowych na zorganizowanych warsztatach i szkoleniach. Celem jest wykluczenie braku wiedzy, która ogranicza przed zdobyciem nowej pracy, wymagającej konkretnych, technologicznych umiejętności.

Jak utrzymują przedstawiciele, Przestrzeń ma być miejscem do swobodnej wymiany myśli oraz poglądów, budującej nową społeczność w realu, czyli namacalnym świecie. Miejsce służące edukacji medialnej oraz internetowej może niedługo stać się pionierem wśród chętnych do współpracy przedsiębiorców. Stworzono niekomercyjne miejsce spotkań dla lokalnej społeczności.

Młodzi na start

Już niedługo startuje pierwszy program szkoleniowy, powstały z współpracą z Freeformers „Kompetencje cyfrowe i rozwój gospodarczy – Młodzi na rynku pracy”. Program obejmie nie tylko początkujących użytkowników cyfryzacji, ponieważ przeszkolenie odbędzie się na różnych stopniach zaawansowania. Dodatkowo powstaną liczne kursy online. Honorowy Patronat objęły Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

W głównym wydarzeniu wzięła udział wiceszefowa Facebooka Nicola Mendelsohn. Powierdza, ze Warszawa jest najważniejszym ośrodkiem w tej części Europy, gdzie chce tworzyć relacje w aspekcie międzynarodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *