Drukarka w drukarni stacjonarnej na biurku

Drukarnia stacjonarna vs. Drukarnia internetowa

Artykuł partnera.

Wiele osób zastanawia się jaki rodzaj drukarni wybrać. Co prawda rośnie popularność drukarni internetowych, jednak te stacjonarne nie znikają z ulic i miast, nadal dobrze prosperują. Kiedy więc warto wybrać drukarnię tradycyjną, a kiedy złożyć zamówienie online? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Drukarnia stacjonarna

Historia drukarni sięga XV wieku, kiedy to powstała pierwsza w Europie drukarnia. Było to we Wrocławiu, jednak w tamtym okresie miasto to nie należało do Królestwa Polskiego. Następnie zaczęły powstawać drukarnie w Krakowie, a potem w Malborku. Usługi drukarskie stawały się coraz bardziej popularne. Aktualnie możemy znaleźć drukarnię w praktycznie każdej dzielnicy każdego miasta. Funkcjonują prężnie, gdyż klientów ciągle przybywa. Mimo, iż popularność zyskały drukarki domowe, to wiele osób, ze względu na ilość wydruku lub jakość wybiera drukarnie profesjonalne. Drukarnie stacjonarne charakteryzują się szybkością realizacji zamówienia. Przychodzimy do drukarni, zamawiamy i w większości przypadków od razu otrzymujemy wydruk. Następną zaletą jest bezpośredni kontakt z pracownikiem. Wiele osób woli twarzą w twarz z pracownikiem wyjaśnić jakie ma wymagania i dopytać o szczegóły zamówienia.

Drukarnia internetowa

Działanie drukarni online nie ma granic terytorialnych. Z takich usług może skorzystać każdy – także z drugiego końca kraju. Zamawiając online nie trzeba wychodzić z domu. Można to zrobić o dowolnej godzinie, nawet w weekend, czy święta. Strona internetowa ułatwia kontakt i dostęp do drukarskich usług. Niejednokrotnie druk online jest tańszy niż w firmie stacjonarnej. Ogromną zaletą drukarni internetowej jest zaoszczędzenie czasu na dojazd. Klient nie musi fatygować się i przyjeżdżać, wystarczy kilka kliknięć i zamówienie samo dotrze do odbiorcy. Niektóre firmy dysponują także kreatorem materiałów np. ulotek, czy wizytówek. Można samemu bez pośpiechu stworzyć swój projekt.

Drukarnia JKB Print

Nie zawsze musimy dokonywać wyboru, czy postawić na drukarnią internetową, czy stacjonarną, jeśli znajdziemy drukarnię, która będzie działała i stacjonarnie i w sieci. To idealne rozwiązanie, bo przyciąga klientów o różnych preferencjach i wymaganiach. Tego typu firma łączy w sobie zalety obu rodzajów drukarni. Takie rozwiązanie oferuje drukarnia internetowa JKB Print, która działa także stacjonarnie w Warszawie przy ul. Szumnej 5a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *