Dzieci bawią sie zabawkami które dostały na prezent na mikołajki

Jakie zabawki kupić dzieciom na mikołajki?

Dzieci uwielbiają prezenty. Kiedy zbliżają się jakieś święta czy ważne wydarzenia, to z pewnością każdy maluch z niecierpliwością oczekuje, co dostanie. Szczególnie grudzień okazuje się wspaniałym miesiącem, ponieważ i na mikołajki, na Boże Narodzenie można liczyć jakiś podarunek. Ważne jedynie, aby rodzice dobrze przemyśleli zakupy pod kątem wieku pociechy oraz swoich możliwości finansowych.

Pomysły na mikołajki

Mikołajkowe prezenty nie muszą być zbyt drogie, aby sprawiły dzieciakom radość. Zresztą to na święta najczęściej wydaje się więcej. Jednak warto już wcześniej rozważyć, na jakie zabawki dla dzieci się zdecydować. Spontaniczne zakupy niekoniecznie są optymalnym rozwiązaniem, ponieważ za dużo kwestii wymaga przemyślenia. Chodzi nie tylko o to, aby prezent dostosować idealnie do wieku malucha, ale także jego zainteresowań oraz temperamentu. Zabawka powinna także pozytywnie wpływać na rozwój dziecka i być dla niego całkowicie bezpieczna.

A może maluch o czymś szczególnie marzy? Z pewnością warto wsłuchać się w to, co pociecha komunikuje. Ciekawym pomysłem okazuje się również napisanie listu do Mikołaja (oczywiście z pomocą rodziców, jeżeli maluch jeszcze nie potrafi pisać). 

Zabawki na mikołajki dla najmłodszych, które sprawią radość

Dla niemowlaków sprawdzają się zabawki sensoryczne, które stymulują dotyk. Można też zdecydować się na różnego rodzaju gryzaki, szczególnie dla maluchów z wyrzynającymi się ząbkami. Po kilku miesiącach dziecko zaczyna zwracać coraz większą uwagę na dźwięk, więc grzechotki czy misie wydające określone odgłosy wydają się idealne.

Z kolei maluchy co najmniej roczne na pewno się ucieszą z zabawek rozwijających motorykę np. jakichś gadżetów zachęcających do stawania i przemieszczania się. To również czas na pierwsze klocki i układanki, dzięki którym dziecko nabywa zdolności myślenia logicznego i przestrzennego. Świetnym pomysłem okazują się ponadto maty oraz stoliki edukacyjne.

Zabawki dla dzieci 2-, 3-letnich z reguły są już podzielone ze względu na płeć. Dziewczynki będą zachwycone lalkami albo ciekawymi zestawami związanymi z gospodarstwem domowym czy modą. Z kolei chłopców warto zaskoczyć pierwszymi samochodzikami, a nawet prostym torem wyścigowym.

Zabawki dla starszych dzieci

Im dziecko starsze, tym więcej możliwości. Z pewnością rodzice powinni bacznie obserwować swoją pociechę, aby dowiedzieć się, jaka forma zabawy sprawia jej największą radość. Niektóre dzieciaki wolą spędzać czas na budowie coraz bardziej skomplikowanych budowli z klocków. Natomiast inne preferują malować, rysować albo lepić jakieś figurki z plasteliny.

Ciągle na topie są również tradycyjne gry jak chińczyk, które uczą strategicznego myślenia i koordynacji ruchów. Warto też dziecko stymulować i podsuwać mu nowe pomysły. Świetnym rozwiązaniem są książeczki, z których maluch uczy się wielu nowych rzeczy np. poznaje piękno świata roślin i zwierząt albo kosmosu. Dzieci uwielbiają też naśladować dorosłych, więc na mikołajki warto kupić jakieś interesujące rekwizyty, które pozwolą przebrać się za strażaka albo pobawić w sklep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *