Kobieta przed komputerem

Co warto wiedzieć o usługach faktoringowych dla małych firm?

Prowadzisz małe przedsiębiorstwo? Zależy Ci na tym, by zachować płynność finansową, co umożliwi Ci dalszy rozwój? Pieniądze od kontrahentów możesz mieć na koncie już w 5 minut! W jaki sposób? Na przykład za sprawą usług faktoringowych dla małych firm. Dowiedz się, jak działają!

Drobne przedsiębiorstwa często mają duży potencjał, ponieważ wyróżniają się ciekawą ofertą i jakością wykonywanych usług. Niestety są znacznie bardziej narażone na chwilowe zatory finansowe, spowodowane długimi terminami spłacania faktur. Część z nich decyduje się na kredyty, ale znacznie lepszym rozwiązaniem są usługi faktoringowe. Co warto o nich wiedzieć?

Na czym polegają usługi faktoringowe dla małych firm?

Faktoring jest usługą, w ramach której faktor wykupuje od faktoranta (firmy) nieprzeterminowane należności z wystawionych faktur. W praktyce jest to możliwość szybszego zdobycia kapitału z długoterminowej faktury. Pieniądze zwraca się w momencie uzyskania pieniędzy od kontrahenta, wraz z ustaloną wcześniej prowizją.

Faktoring jest znacznie bardziej korzystny dla małych firm aniżeli pożyczki, ponieważ nie wymaga  poręczeń i zabezpieczeń. Nie generuje on również żadnych odsetek ani zadłużenia – wystarczy jedna płatność. Nie powiększa również pasywów, więc nie obniża wskaźnika rentowności firmy, na co szczególną uwagę zwracają np. banki czy inwestorzy.

Jakie korzyści płyną z faktoringu?

Faktoring umożliwia zachowanie płynności finansowej. Nawet jeśli kontrahent ma 90 dni na spłacenie faktury, należność można uzyskać już w 5 minut! Te pieniądze da się od razu wykorzystać do innych celów – opłacenia ZUSu, leasingu lub inwestycji. Dzięki temu można stale się rozwijać, nawiązywać współpracę z większymi kontrahentami, a także poszerzać swoją działalność.

Jak zacząć korzystać z faktoringu?

Faktoring dla małego przedsiębiorstwa jest także korzystny ze względu na to, że nie wymaga żadnych skomplikowanych formalności. Cały proces można zrealizować przez Internet. Wystarczy wysłać wniosek o przyznanie finansowania, aby nawet w 5 minut dostać pieniądze na konto! Co więcej związane z tą usługą koszty można odliczyć od podatku!

Chcesz rozwijać swoje małe przedsiębiorstwo? Narodowy Fundusz Gwarancyjny pomoże Ci zachować niezbędną do tego płynność finansową! Wejdź na stronę: www.nfg.pl i skorzystaj z eFaktoringu! Zyskaj pieniądze z faktury w kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *