Modne, duże łóżko sypialniane w mieszkaniu

Modne i wygodne łóżko sypialniane. 5 nowoczesnych propozycji

Nowoczesne, a przede wszystkim zapewniające komfort łóżko sypialniane zagwarantuje spokojny sen. Pozwoli też zregenerować organizm i ukoić nerwy po wypełnionym obowiązkami dniu. Coś jeszcze? Oczywiście podczas wyboru nowego łóżka kluczowe znaczenie przypisujemy jego estetyce. Zobacz, co jest teraz w modzie, bądź na bieżąco i urządź stylową sypialnię.

Nowoczesne łóżko do sypialni 160×200, 180×200, czy 200×220? Który rozmiar wybrać?

Zanim poznasz tegorocznych faworytów wyposażenia naszych domowych sypialni, zastanówmy się wspólnie, jaki rozmiar powinno mieć łóżko do sypialni, aby zapewnić komfortowe warunki do snu dla dwóch osób. Najpopularniejsze opcje oraz ich charakterystykę prześledzisz poniżej.

łóżko do sypialni 160×200 – standardowy rozmiar powierzchni spania. Wystarczy dla dwojga, a nawet dla rodziców, do których w nocy przychodzi wtulić się dziecko. Szerokość 160 cm dobrze sprawdza się w małych sypialniach, gdzie z uwagi na ograniczony metraż, nie zmieści się większy model.

łóżka sypialniane 180×200 – świetna opcja dla par, które wolą dwie osobne kołdry. Żadna z nich nie zsunie się z łóżka o szerokości 180 cm, co więcej nie będzie wam ciasno, chyba że któreś z partnerów sypia w pozycji tzw. rozgwiazdy.

łóżko do sypialni 200×220 – największe modele dedykowane są dla tych, którzy bardzo cenią sobie komfort, a także rodziców niemowląt i tych, którym miejsce na materacu zabiera czworonożny towarzysz.

Meble do sypialni

Tapicerowane łóżka sypialniane w nowej odsłonie. Czym nas zaskakują?

Wszystkie łóżka sypialniane – tapicerowane, drewniane i kontynentalne mierzą się ze spełnieniem tego samego zadania. Mają zagwarantować ich użytkownikom jak najlepsze warunki do nocnego wypoczynku, jak również na popołudniową drzemkę.

Łóżko konynentalne

Tym, co wyróżnia łóżka tapicerowane spośród szerokiej gamy modnych propozycji wyposażenia sypialni, jest przede wszystkim miłe i ciepłe w kontakcie ze skórą obicie. Nie ma tu mowy o nieprzyjemnym chłodzie lub wbijających się drzazgach. W zamian za to jest aksamitna w dotyku tkanina, a także, ukryta tuż pod nią, sprężysta pianka.

Dodatkowo w parze idzie tu pikowany zagłówek, który podkreśli styl aranżacji, a także uwydatni największe walory samego łóżka do sypialni. Prosty, półokrągły, a bywa też, że wyposażony w oświetlenie LED – jak widzisz, wybór jest szeroki, a decyzja zależy tylko od ciebie i charakteru, jaki chcesz nadać pomieszczeniu.

Elektryczne łóżka do sypialni. Dla kogo i za ile?

Potrzeba komfortu i codziennej wygody zaowocowała pojawieniem się na rynku łóżek elektrycznych. Te wyjątkowo nowoczesne modele wyróżniają się podwyższonym standardem wykonania, a co się z tym wiąże podwyższoną jakością snu.

Jak to się dzieje? Sprawa jest o wiele prostsza, niż się to wydaje. Wystarczy położyć się na materacu, chwycić w dłoń dołączony do mebla pilot i korzystając z bogactwa ustawień dopasować położenie górnej i dolnej części do najbardziej pożądanego kształtu.

Wysiłek jest tu zbędny, ponieważ elektryczne łóżko sypialniane całą pracę wykonuje za nas. Specjalny mechanizm, z reguły schowany w podstawie, steruje ułożeniem materaca, dopasowując go do wybranych przez nas ustawień.

Łóżko elektryczne dwuosobowe

Czy łóżka elektryczne są drogie? Kwestia kosztów jest dość mocno zróżnicowana, ale zasadniczo wartość łóżka kontynentalnego zwiększa się o dodatkowe podzespoły, przez co ostateczna cena nieco winduje w górę.

Kto najbardziej skorzysta z walorów elektryka? Zakres codziennych, życiowych sytuacji, w których taki model uratuje nam skórę, jest dość szeroki. Począwszy od ukojenia, jakie opuchniętym stopom przyniesie lekko uniesiony w górę fragment materaca, aż po wsparcie obolałego kręgosłupa po dniu wypełnionym ciężkimi obowiązkami.

Dodatkowym atutem jest tu możliwość ustawienia pozycji półsiedzącej. Z tego rozwiązania chętnie korzystają ci spośród nas, którzy przed snem lubią oglądać filmy lub swój ulubiony serial. Ekstra opcją jest też możliwość dopasowania osobnych ustawień łóżka dla każdego z partnerów, a dla singli są też węższe modele jednoosobowe.

Nowość! Zoom na lewitujące łóżko sypialniane

Jedną z najnowocześniejszych propozycji wyposażenia strefy spania jest lewitujące łóżko dwuosobowe. Lekko wydłużone, a przy tym sprytnie cofnięte do tyłu nogi staja się niemal niewidoczne dla stojącej obok mebla osoby. Taki zabieg powoduje, że łóżko sprawia wrażenie, jakby unosiło się kilkanaście centymetrów nad ziemią.

Łóżko kontynentalne w sypialni

Jakie korzyści do wnętrza wnosi łóżko lewitujące?

Jeśli mowa o korzyściach płynących z ustawienia modelu lewitującego w sypialni, to w pierwszej kolejności należy wymienić optyczne wrażenie przestronności, które wraz z uniesieniem łóżka zyskuje cała sypialnia. To świetny pomysł na wizualną poprawę proporcji małego lub niekształtnego pomieszczenia, a także urozmaicenie mało wyrazistego wystroju.  

Model lewitujący łóżko kontynentalne w nowej odsłonie. W nieco odmienionej formie często gości w naszych domowych sypialniach. Za co je pokochaliśmy? Przede wszystkim za niesamowitą wygodę, którą gwarantuje kilkuwarstwowa budowa. Porządne sprężyny, optymalnej miękkości pianka, a także przyjemnie tapicerowany zagłówek. Te elementy są najczęściej wymieniane wśród osób, które na takich łóżkach sypiają na co dzień.

Zagłówek do łóżka sypialnianego w wyjątkowo modnym wydaniu

Na liście oczekiwań stawianych przed łóżkami do sypialni wysoką lokatę zajmuje wygląd mebla i powodowane przez niego wrażenia estetyczne. Chcąc zasypiać w ładnie urządzonym wnętrzu, wybieramy te meble, które przyciągają nasz wzrok i nieco kokietują przytulnymi kształtami.

Nowoczesnym przykładem takiego właśnie mebla jest łóżko sypialniane z zagłówkiem z paneli tapicerowanych. Zwykłe kostki, duże prostokąty, wzór plastra miodu i coraz popularniejsze panele tapicerowane w kształcie zaokrąglonego płotku. Każdy z tych fasonów doskonale prezentuje się w sypialni. Poza dekoracją przestrzeni stanowi także miękkie oparcie dla pleców podczas wieczornego czytania książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *