Mężczyzna pracuje na budowie w Austrii

Praca w Austrii – dlaczego warto się na nią zdecydować?

W ostatnich latach oferty pracy w Austrii cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Okazuje się, że coraz większa liczba Polaków decyduje się nie tylko na zatrudnienie sezonowe, ale przeprowadzkę za granicę z całą swoją rodziną. Co sprawia, że podejmują tak radykalną decyzję? Przekonaj się, jakie są zalety pracy w Austrii.

Praca w Austrii to nie tylko lepsze zarobki. To również zatrudnienie w oparciu o legalną umowę o pracę, która zapewnia wszystkie świadczenia, w tym także wsparcie socjalne, 13. i 14. pensję czy prawo do emerytury. To jednak dopiero jedne z pierwszych korzyści, które otrzymujesz, odpowiadając na oferty pracy w Austrii zamieszczone przez agencję zatrudnienia Martin Leasing Jobs. Poznaj wszystkie zalety wyjazdu za granicę.

Oferty pracy w Austrii – zalety

Gdy zaczniesz przeglądać w Internecie oferty pracy w Austrii, szybko zorientujesz się, że kandydat na wybrane stanowisko musi spełnić naprawdę minimum formalności. To kraj należący do Unii Europejskiej, a więc nie potrzebujesz specjalnych zgód czy wizy. Wystarczy rejestracja w urzędzie gminy. Co istotne, we wszystkich załatwieniach możesz liczyć na pomoc pośrednika z agencji Martin Leasing Jobs. Jeszcze przed wyjazdem pomogą ci również w organizacji noclegu na czas zatrudnienia.

Budowa w Austrii

Austria, choć nie jest duża, jest bardzo bogatym i prężnie rozwijającym się państwem. Przekłada się to na wysoki poziom życia jej mieszkańców. Okazuje się, że przeciętne wynagrodzenie może być nawet o 39% wyższe niż średnia europejska, a poziom bezrobocia nie przekracza 4%. Bardzo dobrze zarabiają wykwalifikowani specjaliści, co zauważysz, wpisując w okienko wyszukiwarki “Elektryk Austria” czy “Spawacz Austria”.

Intensywny rozwój tego niewielkiego kraju to nie tylko podniesiony poziom życia, ale również wysokie wynagrodzenie i korzystne warunki zatrudnienia. Potencjalni pracownicy, którzy przeglądają oferty pracy w Austrii zamieszczone na stronie agencji Martin Leasing Jobs, są zatrudniani w oparciu o odpowiednik naszej umowy o pracę. Oprócz pensji przysługują im więc m.in. 13. i 14. wypłata, premia świąteczna i wszystkie świadczenia socjalne.

Warto zauważyć, że Austria to kraj, gdzie można liczyć na atrakcyjne świadczenia socjalne. Warunkiem ich otrzymania jest przepracowanie co najmniej 28 tygodni w ciągu ostatniego roku. To daje ci prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych w wysokości 55% ostatnio otrzymanego wynagrodzenia. Ponadto państwo oferuje zasiłki rodzinne, pomostowe i przejściowe oraz świadczenie przedemerytalne. To również istotnie wpływa na duże zainteresowanie pracą w Austrii.

Praca w Austrii stała się dość popularna wśród naszych rodaków – na miejscu spotkasz więc dużo Polaków. Okazuje się, że jest ich tam już ponad 55 tysięcy. Język polski można usłyszeć przede wszystkim w Wiedniu oraz Dolnej i Górnej Austrii. To dla wielu istotny argument, bo choć kuszą ich atrakcyjne oferty pracy w Austrii, boją się tęsknoty za ojczyzną.

Mówiąc o korzyściach, nie możemy nie wspomnieć, że Austria to po prostu piękny kraj. Po godzinach pracy możesz więc zdecydować się na zwiedzanie. Z całą pewnością warto zobaczyć m.in. wąwozy Lammerklamm czy jezioro Gosau.

Praca w Austrii – kto może pracować za granicą?

Obecnie najczęściej poszukiwanymi pracownikami są elektryk, spawacz i pomocnik budowlany – oferty pracy w Austrii dla przedstawicieli tych zawodów są naprawdę atrakcyjne. Ważne jest jednak, by osoby szukające zatrudnienia posiadały odpowiednie kwalifikacje poświadczone odpowiednią dokumentacją oraz zatrudnienie. Austriaccy pracodawcy oczekują również komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, w niektórych przypadkach warunkiem zatrudnienia jest również prawo jazdy kat. B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *