Droga w mieście

Zapłata za taxi bez gotówki – czy to możliwe?

Większość osób płaci za taksówki posiadanymi w portfelu pieniędzmi. Czy jednak możemy skorzystać z przejazdów wtedy, gdy nie dysponujemy gotówką?

Dzisiaj coraz więcej z nas posługuje się kartami płatniczymi oraz kredytowymi. Również płacimy często mobilnie, czyli z wykorzystaniem swojego telefonu. Naprzeciwko tym zmianom wychodzi też coraz więcej korporacji taksówkarskich, które przyjmują od klientów nie tylko gotówkę, ale również karty oraz udostępniają inne metody zapłaty. Płatności gotówkowe powoli stają się rzadkością i coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę.

Taksówki z terminalem płatniczym

Jeśli chcemy zapłacić za taksówkę z użyciem karty, wtedy najlepiej zamówić taką, która po prostu będzie wyposażona w terminal płatniczy. Uwaga! Tak się niestety składa, że aktualnie nie wszystkie taksówki są wyposażone w takie terminale, dlatego jeśli chcemy skorzystać z taxi, warto wcześniej zapytać taksówkarza, jak możemy dokonać u niego zapłaty.

Gdy będziemy chcieli zamówić taksówkę telefonicznie albo przez aplikację, także warto sprawdzić, jakie mamy możliwości zapłaty. Możemy wtedy zaznaczyć, że zależy nam na tym, aby w taksówce znajdował się terminal płatniczy. W tym przypadku także przyjedzie do nas taksówka, w której zapłacimy tak, jak jest nam wygodnie.

Zapłata przez aplikację mobilną

Druga opcja bezgotówkowej zapłaty to użycie aplikacji mobilnej, do której podpina się kartę. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każda korporacja posiadająca aplikację pozwala nam na płacenie podpiętą kartą. Wtedy nie musimy nawet wyciągać karty w taksówce, ponieważ po odbytym kursie potwierdzamy go tylko w aplikacji i opłata ściągana jest automatycznie. Odliczana jest wtedy bezpośrednio z karty płatniczej, ale również niektóre aplikacje pozwalają na płatność bez karty, ale z portfela elektronicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *