Mężczyzna na łódce łowi ryby.

Jak wygląda dobra kamizelka asekuracyjna wędkarska?

Zakładam, że znasz podstawową różnicę między kamizelką asekuracyjną a ratunkową. Zakładam też, że jesteś fanem wędkowania lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w tym kierunku. Łowisz ryby z pomostu czy z jednostki pływającej? Jeżeli wolisz wypływać na środek akwenu, to kamizelka asekuracyjna wędkarska powinna znaleźć się w Twoim podstawowym wyposażeniu. Jaką wybrać?

Czym charakteryzuje się kamizelka asekuracyjna wędkarska?

Już na pierwszy rzut oka widać czym różni się kamizelka asekuracyjna wędkarska od zwykłego kapoku. Wykonana jest zazwyczaj z charakterystycznego ubarwienia “moro”, które ma na celu ułatwić wtopienie się w otoczenie wodnych szuwar. Dzięki temu można bez problemu zaszyć się w zaroślach i obserwować zwierzęta (ryby, ptaki) w ich naturalnym środowisku. Ponadto producenci postarali się o praktyczną stronę takiego rozwiązania – kamizelka asekuracyjna wędkarska cechuje się mnogością różnego rozmiaru kieszonek, w które można schować wszystkie niezbędne podczas połowu drobiazgi (np. żyłki, pudełka, drobne narzędzia).

Kamizelka asekuracyjna wędkarska – jaką wybrać?

Aby wybrać idealny model kapoku wędkarskiego, nie trzeba szukać daleko – na naszym polskim rynku prężnie działa firma Aquarius, której to wyroby cieszą się bardzo dobrą sławą. Ich kamizelka asekuracyjna wędkarska oferuje niczym nie skrępowaną swobodę ruchów. Ponadto jest odporna na wszelkie warunki pogodowe i posiada kaptur, co jest niesamowicie ważne jeżeli planujesz wędkować od bladego świtu do późnego wieczora. 4 pojemne kieszenie oraz patka do wpinania haczyków to dodatkowe atuty. Opisywana kamizelka spełnia normę PNE-EN ISO 12402-05:2007 – dzięki temu masz pewność, że produkt gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie. W przypadku kapoków jest to szalenie ważne. Cena? Około 160-170zł. Wydaje mi się, że za wysokiej klasy kamizelkę to naprawdę niewiele.

Gdzie kupić kapok wędkarski?

W dzisiejszych czasach, z uwagi na panującą pandemię i ograniczony dostęp do sklepów stacjonarnych, polecam robić zakupy online. Nie musisz martwić się, jeśli wybierzesz zły rozmiar – niemal każdy sklep posiada możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny. Najlepiej zajrzyj na stronę gokajak.com i zrób zakupy właśnie tam. Dlaczego? Dlatego, że każdy produkt jest tam wyczerpująco i dokładnie opisany, a w razie jakichkolwiek pytań możesz zadzwonić do obsługi sklepu, która jest gotowa rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. W asortymencie tego sklepu znajduje się nie tylko kamizelka asekuracyjna wędkarska, ale również ogrom innych akcesoriów przydatnych podczas łowienia ryb i innych aktywności nad wodą. Kapoki, torby i worki wodoszczelne, odzież, wiosła i pagaje, a nawet różnego rodzaju kajaki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

1 thought on “Jak wygląda dobra kamizelka asekuracyjna wędkarska?”

  1. Jestem wielbicielem wędkowania. najlepsze hobby jakie można było stworzyć. Tata za dzieciaka mnie brał na ryby i tak już zostało. Teraz ja biorę moje dzieci na takie wypady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *