Paczka do paczkomatu allegro

Paczkomaty allegro – jak z nich z sukcesem skorzystać?

Kupowanie rzeczy w Internecie jest dla klientów bardzo atrakcyjne z wielu powodów – a jednym z nich jest to, że mogą wybrać taki sposób dostarczenia przesyłki, który wydaje im się najwygodniejszy i najbardziej praktyczny. A w obecnych, coraz bardziej zabieganych czasach, wielu konsumentów powie, że nie mają czasu na to, by czekać w domu na kuriera czy listonosza albo nawet na bieganie na pocztę w wyznaczonych godzinach. Pod tym kątem najwygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z paczko matów – bo tam każda przesyłka poczeka cierpliwie na swojego odbiorcę, a on może wybrać najbardziej dogodną porę na wyciągnięcie paczki z komory i zabranie jej do domu. Mając sklep internetowy, warto o tym pamiętać – i umożliwić swoim klientom zamawianie przesyłek właśnie do paczkomatów. Ale czy przygotowanie się na taką usługę jest łatwe?

Paczkomaty allegro co można im powierzyć, a czego nie?

Każdy, kto prowadzi sprzedaż na portalu allegro.pl, może korzystać z usługi wysyłkowej „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” – ale trzeba zaznaczyć że każdy, kto spełni pewne określone warunki. Chodzi o przepisy, które precyzuje podstawowy regulamin, wyjaśniający zasady prowadzenia sprzedaży na Allegro. Jednak najważniejsze jest to, żeby właściciel sklepu, czyli automatycznie nadawca paczki, wyraził dwie zgody: na opłacanie zamówienia z góry i na przetwarzanie danych osobowych. Oczywiście, żeby móc nadawać paczki, które trafią do paczko matów, trzeba mieć aktywne konto na Allegro – i żadnych finansowych zadłużeń, bo i samo nadanie paczki wiąże się ze specjalną opłatą, tak zwaną ceną podstawową.

Jednak nawet czasem, mimo że te wymogi formalne zostaną spełnione, nadanie paczki może wciąż nie być możliwe. Chodzi o to, że paczkomaty allegro (czytaj więcej: https://www.erpbox.pl/chcesz-oferowac-w-allegro-wysylke-przez-paczkomaty-sprawdz-czy-spelniasz-warunki/) przestrzegają zasad, nazywanych „prawem pocztowym” – a które mówią, że są rzeczy, których nie można przesyłać. Czego więc na pewno nie można zapakować do pudełka, które ma trafić do paczkomatu?

  • żywych stworzeń, dla których brak tlenu mógłby być zabójczy;
  • martwych stworzeń, na przykład ciał zwierząt;
  • roślin, ponieważ nie przetrwają transportu, w zamkniętym pudełku i dłuższego pobytu w paczkomacie;
  • substancji, które mogą być łatwopalne, wybuchowe albo żrące;
  • rzeczy, które są kruche i mogą się łatwo zniszczyć;
  • rzeczy pochodzących z kradzieży;
  • środków, które są zakazane prawnie, na przykład substancji odurzających;
  • rzeczy o dużej wartości, także pieniędzy czy dokumentów.

Kiedy już zadba się o to, żeby paczka nie była niebezpieczna ani dla otoczenia ani dla odbiorcy, warto przypomnieć sobie jeszcze inne wytyczne. A są jeszcze takie, które mówią o gabarytach i wadze takiej przesyłki. Gotowy pakunek nie może mieć większych wymiarów niż 41x38x64 cm, nie może też ważyć więcej niż 25 kilogramów. Paczka, która zostanie uznana za zbyt dużą, po prostu nie ruszy w drogę do paczkomatu – wróci do nadawcy albo trafi do Oddziału InPost. Może być i tak, że zostanie na siłę schowana w paczkomacie – ale wtedy może się uszkodzić, właśnie przez zbyt duże gabaryty. Warto mieć na uwadze, że przyjęta, ale niezgodna z regulaminem paczka może wymagać dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *