Prawniczka podczas pracy w kancelarii

Prawniku, pracuj!

Artykuł partnera.

Znalezienie nowej lub pierwszej pracy nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wpływa na to wiele czynników, takich jak aktualna sytuacja na rynku pracy, poziom wykształcenia kandydata, branża, w której się specjalizuje czy doświadczenie zawodowe. Młodzi adepci prawa lub osoby z odbytym stażem w tej dziedzinie nie zawsze w krótkim czasie potrafią znaleźć atrakcyjne ogłoszenie o pracę. Jak sobie z tym radzić?

Studia prawnicze

Prawo to bardzo wymagający kierunek studiów, który mimo zmian systemowych, pozostał studiami jednolitymi, czyli trwającymi pięć lat. Dopiero po tym czasie absolwenci uzyskują tytuł magistra, a zarazem kończą studia, zaś duża część z nich kontynuuje naukę. Cały proces kształcenia jest więc długi i niezwykle wymagający. Nie wszyscy studenci prawa mogą również pozwolić sobie na podjęcie równoległej pracy.

Zarówno w trakcie studiów, tuż po ich zakończeniu, a także po kilku latach pierwszych praktyk przygotowujących daną osobę do realizowania wybranego zawodu, nadchodzi moment, gdy należy skupić się na znalezieniu firmy, kancelarii, instytucji, która zechce nas zatrudnić. Wiele osób ma z tym problem, a dodatkowo wizja rozmowy kwalifikacyjnej, zmierzenia się z nowym wyzwaniem, próba zaprezentowania się z jak najlepszej strony i odpowiedź na pytanie “ile chcielibyśmy zarabiać” bywają dodatkowo stresujące. Jak należy się zabrać za poszukiwanie pracy w branży prawniczej i jak nie tracić zbyt wiele czasu na przeglądanie ogłoszeń?

Poszukiwanie pracy

Jak widać niekiedy samo poszukiwanie pracy wiąże się już z dużym stresem. Długi proces poszukiwania pracy również nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Są jednak sposoby, by znaleźć interesujące ogłoszenia o pracę, nie wychodząc z domu. W sieci jest wiele stron ogłoszeniowych, gdzie w kilka chwil można kupić wózek dla dziecka, zamówić młynek do kawy i znaleźć numer do korepetytora z języka japońskiego. Na takich stronach jest też wiele ogłoszeń, które bardziej lub mniej odpowiadają naszym preferencjom. Jednym z tych serwisów, gdzie dostępna jest praca dla prawników jest serwis Pokato.pl.

Pokato, czyli co?

Pokato jest darmowym serwisem ogłoszeniowym, na którym można zarówno znaleźć ogłoszenie jak i je wystawić. Serwis podzielony jest na 18 kategorii głównych, zaś jedną z nich jest praca. Z kolei jedną z podkategorii jest praca w branży prawniczej.

Na portalu ogłoszeniowym Pokato można w kilka chwil wyszukać dokładnie taką ofertę pracy, na której nam najbardziej zależy. Jest to możliwe dzięki niezwykle precyzyjnym filtrom, które wyświetlą nam wyszukiwania na podstawie wskazanych przez nas następujących kryteriów:

  • minimalnego wynagrodzenia, jakiego oczekujemy od nowego pracodawcy,
  • typu umowy,
  • poszukiwanego stanowisko,
  • preferowanego wymiaru etatu,
  • poziomu naszego wykształcenia,
  • znajomości języków obcych,
  • rodzaju pracy.

Pokato posiada zatem bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu łatwo filtruje się wyszukiwania, a tym samym ogranicza czas, który należałoby poświęcić na przeglądanie wszystkich stron z ogłoszeniami.

Poza łatwością w wyszukiwaniu tych ofert, które w najwyższym stopniu odpowiadają naszym wymaganiom, Pokato to przede wszystkim ogromna baza ogłoszeń. W efekcie łatwo znaleźć to, co jest w kręgu naszych zainteresowań. Portal jest także intuicyjny, łatwo się po nim poruszać.

Wartość dodana

Nie zawsze szukamy pracy. Niekiedy natomiast warto przez kilka miesięcy monitorować rynek, sprawdzać, czy poziom wynagrodzeń się zwiększa, czy ilość ofert wzrasta. Dzięki temu mając doskonałą wiedzę o rynku pracy w branży prawniczej lub innej,  łatwiej jest np. poprosić o podwyżkę w obecnym miejscu zatrudnienia czy porównać możliwości rozwoju w innych firmach. Pozwala na to wysoki poziom transparentności ogłoszeń na Pokato.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *