czerwone magazyny samoobsługowe

Magazyn samoobsługowy zamiast tradycyjnego? Sprawdź, czy twojej firmie się to opłaca!

Dla wielu firm wynajęcie magazynu to zwykła konieczność. Niejednokrotnie magazyn samoobsługowy jest lepszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż magazyn tradycyjny. W jakiej sytuacji warto rozważyć wynajem tego typu powierzchni?

Czy wynajem tradycyjnych magazynów się nie opłaca?

Magazyny tradycyjne odznaczają się dużą powierzchnią. Umowy najmu są zawierane zwykle minimum na rok, ponieważ w tym przypadku wynajem na krótszy termin się nie kalkuluje. Jednak nie każda firma może pozwolić sobie na takie rozwiązanie z uwagi na ograniczony budżet – utrzymanie hali magazynowej generuje tymczasem niemałe koszty. Nie zawsze jest też potrzebna duża powierzchnia – kilka metrów kwadratowych w zupełności wystarczy. Wówczas warto zainteresować się usługą self storage, która polega na wynajmowaniu boksów magazynowych w specjalnie do tego przystosowanych obiektach. W Polsce świadczy ją m.in. firma Kangu Self Storage proponująca wynajem wypożyczalni na okres już od 7. dni. Rynek self storage ma ogromny potencjał, niemniej to, czy bardziej opłaca się wynająć magazyn samoobsługowy, czy tradycyjny, jest podyktowane indywidualnymi przesłankami. Gdzie wynająć samoobsługowy magazyn? Warszawa oferuje pod tym względem największe możliwości, lecz omawiana usługa dostępna jest również i w innych dużych miastach, np. w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu czy Szczecinie.

Magazyn samoobsługowy – jaki to koszt?

Istotnym czynnikiem decydującym o wynajęciu magazynu jest cena. W Warszawie za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio 80-130 zł netto miesięcznie. W Poznaniu czy Wrocławiu przeciętna stawka jest nieco niższa i wynosi ok. 100 zł. Przykładowo dla firm, które prowadzą handel online, ceny są korzystne – zwłaszcza że praktyka pokazuje, że niewielki boks o powierzchni 1-2 m kw. jest w stanie zaspokoić liczne potrzeby. W tym miejscu wypada nadmienić, że to właśnie branża e-commerce napędza w największym stopniu rozwój usługi self storage – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

https://kangu24.com/pl/magazyn-self-storage-warszawa-mokotow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *