Na drewnianym biurko jest laptop, notatnik, telefon i filiżanka kawy

Biura serwisowane przyszłością rynku biurowego w Warszawie?

Biura serwisowane to jeden z najważniejszych trendów na współczesnym rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest to rozwiązanie, które powstało głównie z myślą o potrzebach mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Biuro serwisowane – co to takiego?

Mianem biura serwisowanego określa się zamknięte przestrzenie biurowe, zazwyczaj w układzie gabinetowym, które są przygotowane do podjęcia pracy „od ręki”. Są one w pełni wyposażone, posiadają linie telefoniczne i dostęp do internetu, a ponadto zapewniają najemcom opiekę techniczną oraz pakiet usług administracyjnych. Gdzie znajdują się tego typu biura na wynajem? Warszawa to największy w Polsce rynek powierzchni biurowych, gdzie biur serwisowanych jest obecnie najwięcej.

Co wyróżnia biura serwisowane?

Różnorodność to ważna cecha określająca omawiane biura. Warszawa oferuje rozmaite rozwiązania w tym zakresie, w związku z czym znalezienie lokalu spełniającego oczekiwania pod kątem metrażu, lokalizacji, standardu, wyposażenia, jakości usług oraz wysokości czynszu jest jak najbardziej możliwe. Kolejną zaletą omawianych biur jest krótki okres najmu. To idealna opcja dla firm, dla których długoterminowy wynajem może się okazać zbyt ryzykowny. Biura serwisowane ułatwiają rozwój działalności firmom debiutującym na rynku, ułatwiają przeprowadzanie naboru pracowników oraz nawiązywanie kontaktów z innymi przedsiębiorstwami, co nierzadko owocuje interesującą współpracą biznesową.

Biura serwisowane alternatywą dla tradycyjnych biur w Warszawie

Eksperci z branży przewidują, że liczba biur serwisowanych w Warszawie co najmniej się podwoi w najbliższym czasie. Ich popularność to wypadkowa wielu czynników takich jak m.in. dynamiczny rozwój start-upów i zmiana stylu życia przekładająca się na powstawanie nowych modeli prowadzenia biznesu. Młode firmy w coraz mniejszym stopniu przywiązują się na dłużej do jednego miejsca. Zależy im też na tym, aby oszczędzać czas i pieniądze poprzez szybki dostęp do takich usług jak np. księgowość, doradztwo podatkowe czy tworzenie stron internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *