lampa bakteriobójcza

Lampy bakteriobójcze

Pandemia koronawirusa znacząco zmieniła codzienne zwyczaje Polek i Polaków. Coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom higieny, stosując się do obowiązującego reżimu sanitarnego. Sporo osób szuka także dostępnych na rynku produktów, które pozwoliłyby zadbać o bezpieczeństwo. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest lampa bakteriobójcza. Lampa taka zapewnia stałą dezynfekcję, dzięki czemu możliwe jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje, pracowników i klientów.

Czym wyróżniają się lampy bakteriobójcze i w jaki sposób działają?

Warto zacząć od tego, że tego typu produkty należy kupować od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że urządzenie będzie działać skutecznie. W sklepie internetowym exterya.com sprzedawane są lampy bakteriobójcze przepływowe oraz lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania. Urządzenia te różnią się między sobą jedną z ważniejszych cech – pierwsze z nich mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których przebywają osoby, natomiast użytkowanie drugiego typu musi odbywać się pod nieobecność ludzi. Oba rodzaje dezynfekują pomieszczenie za pomocą promieniowania UV. Działanie lampy jest niesamowicie pożądane w czasie pandemii koronawirusa, ponieważ urządzenie pozwala pozbyć się nie tylko bakterii, ale także wirusów. Dzięki temu można poczuć się dużo bezpieczniej w miejscu pracy, szczególnie jeśli w danym budynku przebywa spora ilość osób. Tego typu rozwiązania od lat są stosowane w wielu miejscach, na przykład szpitalach, gabinetach lekarskich czy salonach fryzjerskich. W obecnym czasie warto dołożyć wszelkich starań, aby miejsce pracy spełniało wszystkie wymogi sanitarne i było przestrzenią zdezynfekowaną. Lampy bakteriobójcze w skuteczny sposób pozwalają zadbać o higienę oraz bezpieczeństwo.

Różne rodzaje lamp bakteriobójczych

W zależności od potrzeb, można zdecydować się na zakup lampy przepływowej sufitowej lub przepływowej podłogowej. Działanie obu produktów jest bardzo podobne – oba modele różnią się między sobą miejscem mocowania. Warto zwrócić uwagę na rozmiar dezynfekowanej kubatury (między innymi od tego parametru zależy wydajność urządzenia). Dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie zasięgu działania lampy – niektóre modele mają zasięg 15-25 metrów kwadratowych, inne natomiast aż 20-45. Dokładnie dobrane lampy bakteriobójcze są niezwykle skuteczne! Jeżeli możliwe jest dokonanie dezynfekcji powierzchni pod nieobecność ludzi (na przykład w nocy, gdy w budynku nie będzie żadnego z pracowników), warto pomyśleć nad zakupem mobilnej lampy bakteriobójczej bezpośredniego działania. To urządzenie daje wiele możliwości i rewelacyjnie sprawdzi się w wielu branżach, takich jak gastronomia, hotelarstwo czy przemysł kosmetyczny. Lampy bezpośredniego działania są także dostępne jako modele naścienne oraz sufitowe.

Bezpieczeństwo i higiena

Pandemia koronawirusa, prędzej czy później, skończy się. Na razie jednak warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i postawić na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zdezynfekować miejsce pracy. Zakupiona lampa bakteriobójcza przyda się także po zakończeniu pandemii – o higienę trzeba dbać zawsze, ponieważ ludziom zagraża nie tylko koronawirus, ale także wiele innych chorób wirusowych lub bakteryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *