Kosmetyki na zmęczoną cerę i przebarwienia

Jakie kosmetyki stosować na zmęczoną cerę i przebarwienia?

Problem matowej cery jest coraz bardziej powszechny. Wpływ mają na to między innymi stres i szkodliwe czynniki środowiskowe. Czy wiesz jak witamina C pomaga walczyć z tym problemem? Dlaczego jest tak ceniona jako składnik kosmetyków?

Witamina C pomoże w walce z przebarwieniami i matową cerą

Witamina C to witamina młodości i jest ona silnym antyoksydantem. Oznacza to tyle, że zwalcza wolne rodniki, które są przyczyną szybszego starzenia się skóry twarzy. Ma właściwości odmładzające i może redukować drobne zmarszczki. Witamina C uszczelnia także naczynia krwionośne i powoduje, że cera naczynkowa wygląda lepiej. Ma także własności przeciwzapalne. Jest często dodawana do żeli do twarzy i do kremów oraz serum, ze względu na to, że znane są jej właściwości rozjaśniające skórę. Stosowana przez dłuższy okres czasu, sprawia, że cera wygląda na młodszą i ma bardziej promienny wygląd. Jeśli masz przebarwienia to witamina C sprawi, że będą bardziej rozjaśnione. Matowa cera potrzebuje kuracji z witaminy C, aby nabrać oczekiwanego blasku. Czy wiesz na co pomaga krem z witaminą C? Jest to kosmetyk na przebarwienia i rozjaśnianie cery, a także idealny w terapii anti-age.

Serum i krem – czym się różnią?

Witamina C stosowana w kremie jest skuteczna, ale jeszcze lepsze działanie wykazuje w serum. Dlaczego tak się dzieje? Serum to kosmetyk, który bardzo dobrze się wchłania bo ma płynną lub żelową konsystencję, a stężenie składników aktywnych jest wyższe niż w kremie. Serum stosowane na dzień i na noc daje bardzo dobre efekty w pielęgnacji. Serum i krem to kosmetyki komplementarne, które naprawdę dobrze jest stosować razem, bo wzajemnie wzmacniają swoje działanie. Serum z witaminą C o wyższym stężeniu tego składnika to skuteczna terapia dla skóry, zarówno przeciwzmarszczkowa, jak i anti-age. Stosuj zawsze serum przed kremem, a osiągniesz najlepsze rezultaty.

Wybierz kosmetyki wielofunkcyjne i ciesz się zadbaną cerą

Jeśli szukasz idealnego kosmetyku na dzień, a masz problemy z matową cerą, to sięgnij po rozświetlający fluid z witaminą C i filtrem SPF 50. Dlaczego jest to takie dobre połączenie? Witamina C wzmacnia działanie filtrów przeciwsłonecznych i zazwyczaj występuje w stabilnej postaci. Codzienna ochrona skóry polega nie tylko na działaniu przeciwzmarszczkowych i nawilżającym, ale także na ochronie słonecznej. Każdy rodzaj skóry niezależnie od wieku jest narażony na szkodliwe promienia promieniowanie ultrafioletowe, które powoduje przyspieszony proces starzenia się skóry. Aby temu zapobiegać, należy codziennie stosować kremy do twarzy z wysokimi filtrami. W tej sytuacji najlepiej sięgać po wspomnianych Fluid z witaminą C i filtrem SPF 50, bo w jednym kosmetyku mamy ochronę UV, a także możemy walczyć ze zmarszczkami i przebarwieniami. Dzięki temu nie zapomnimy ochronie przed słońcem, która powinna być codziennym obowiązkiem dla skóry w każdym wieku. Nawilżanie i ochrona przed słońcem to podstawowe zadania w pielęgnacji od najmłodszych lat. Jeśli będziemy o nich pamiętać, skóra odwdzięczy się nam pięknym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *