Mężczyzna zajmuje sie produkcja szklanych fiolek

Fiolki szklane, sterylizatory powietrza, ramiona odciągowe – poznaj ofertę ITS Science

Artykuł sponsorowany.

Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu laboratoryjnego oraz sprawdzonych i wydajnych materiałów eksploatacyjnych, sprawdź ofertę firmy ITS SCIENCE.

ITS Science to oficjalny partner i autoryzowany dystrybutor urządzeń laboratoryjnych, aparatury analitycznej, kontrolno-pomiarowej oraz materiałów eksploatacyjnych marek Beckman Coulter Life Science, a także ERA Waters na terenie Polski. Wszystkie dostępne w ITS Science rozwiązania, urządzenia i materiały spełniają rygorystyczne normy jakościowe oraz wymagania prawne, stawiane wyposażeniu laboratoryjnemu na terenie Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

W ofercie firmy dostępne są także specjalistyczne ramiona odciągowe marki Airbravo przeznaczone do pracy w instytucjach badawczych czy laboratoriach komercyjnych, jak również profesjonalne odkurzacze przemysłowe marki Delfin do pracy w strefach zagrożenia wybuchem ATEX i w strefach czystych.

Ponadto ITS Science specjalizuje się w produkcji, instalacji oraz wdrażaniu najwyższej klasy rozwiązań dla szeroko rozumianego przemysłu zgodnie z dostarczoną specyfikacją techniczną. Firma projektuje i produkuje specjalistyczne urządzenia i systemy na indywidualne zamówienie klienta, m.in. komory rękawicowe, zabudowy RABS, sterylizatory powietrza UV-C, sterylizatory pomieszczeń VHP i inne.

Profesjonalne rozwiązania laboratoryjne dla wymagających klientów

Od lat zespół ITS Science buduje swoją pozycję renomowanego partnera w zakresie usług serwisowych i kalibracyjnych oraz dystrybucji sprzętu laboratoryjnego, instrumentów analitycznych i kontrolno-pomiarowych, materiałów eksploatacyjnych. W 2020 roku firma rozpoczęła produkcję specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych: komór rękawicowych służących do ochrony operatora i ochrony produktu, zabudów linii produkcyjnych w strefach czystych – RABS, przepływowych sterylizatorów powietrza, urządzeń filtrowentylacyjnych wraz z rękawami odciągowymi w wersji mobilnej i stacjonarnej, urządzeń filtrujących rozpuszczalniki używane w pomiarach rozkładu wielkości cząstek, unikatowych zestawów do prowadzenia procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej.

Produkowane i dostarczane przez firmę specjalistyczne urządzenia i systemy (takie jak sterylizatory powietrza, komory rękawicowe typu Glovebox, stacje do filtracji cieczy, czy w pełni wyposażone stanowiska badawcze) cechują się najwyższą jakością wykonania oraz spełnianiem rygorystycznych norm technicznych i przepisów. Dzięki temu mogą być wykorzystywane nawet w trudnych i wymagających środowiskach produkcji przemysłowej i badań laboratoryjnych.

Nad jakością wykonania poszczególnych urządzeń i realizacją zleceń czuwa zespół specjalistów z zakresu projektowania, automatyki, programowania oraz montażu. Funkcjonalności, wymiary oraz geometria urządzeń dostosowywane są do indywidualnych wymogów zamawiającego. Dzięki temu ITS Science jest w stanie dostarczyć, zainstalować i wdrożyć urządzenia specjalistyczne szyte na miarę potrzeb i możliwości klienta. Każdorazowo brana pod uwagę jest specyfika jego działalności, a także wydajność, jaką chce osiągnąć. Wykonywane są konsultacje technologiczne, przygotowywany jest projekt urządzenia, pełna dokumentacja techniczna. Zakres prac obejmuje także dostarczenie i uruchomienie maszyny, instalację oprogramowania, a także konfigurację ustawień pod kątem indywidualnych potrzeb klienta.

Dzięki zorientowaniu na potrzeby klienta wszystkie urządzenia są optymalnie dopasowane do wymagań, spełniają również rygorystyczne normy i są zgodne z obowiązującymi przepisami. Produkowane przez ITS SCIENCE urządzenia posiadają wszelką wymaganą w produkcji farmaceutycznej dokumentację: AR, CCA, DQ, IQ, OQ, PQ.

Produkcja tych urządzeń prowadzona jest zgodnie z normami ISO. Dzięki temu z oferty ITS Science korzystają nawet najbardziej wymagający klienci.

Sterylizatory powietrza

W ofercie ITS Science znajdują się profesjonalne sterylizatory powietrza PureAir. Są to urządzenia opracowane z myślą o zapewnieniu wydajności wystarczającej do skutecznego oczyszczania powietrza w pomieszczeniach o małej i średniej wielkości. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym sterylizatory powietrza PureAir charakteryzują się wysoką wydajnością i wszechstronnością. W każdym z urządzeń zastosowano 4 niezależne promienniki UV o sumarycznej mocy 36 W. Nominalny przepływ powietrza przez sterylizator PureAir wynosi 180 m³/h. Aby zapewnić najwyższą możliwą efektywność pracy, sterylizator UV-C PureAir emituje promieniowanie UV o precyzyjnie określonej długości fali: 257,3 nm, ponieważ właśnie ta długość fali UV zapewnia najskuteczniejszą sterylizację powietrza. Efektywność redukcji drobnoustrojów, grzybów, pleśni, drożdży i innych niebezpiecznych dla człowieka mikroorganizmów przez przepływowy sterylizator powietrza PureAir wynosi dzięki temu nie mniej niż 97%.

Sterylizatory powietrza PureAir nadają się zarówno do użytku biznesowego, jak i domowego. Spotkamy je m.in. w salonach kosmetycznych, salonach beauty, salonach fryzjerskich, gabinetach lekarskich, gabinetach dentystycznych, aptekach, restauracjach, biurach, szatniach, czy w pomieszczeniach produkcyjnych.

Profesjonalne ramiona odciągowe

ITS Science posiada w swojej ofercie także profesjonalne ramiona odciągowe: laboratoryjne i przemysłowe. Ramiona mogą być produkowane na zamówienie klienta i dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. W procesie projektowania ramion na indywidualne zamówienie pod uwagę brane są nie tylko możliwości przestrzenne pomieszczenia, ale także specyfika danej produkcji.

Ramiona odciągowe wykorzystywane są m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, czy medycznym. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja działania oraz zachowanie sterylnego środowiska pracy. Zastosowanie ramion odciągowych pozwala na spełnienie rygorystycznych norm w zakresie produkcji w specjalistycznych sektorach, wpływa na zwiększenie efektywności działalności badawczej oraz biznesowej.

Ramiona odciągowe powstają tylko ze starannie dobranych i odpornych na intensywną eksploatację materiałów, np. ze stali kwasoodpornej. Modele wykonane z elementów odpornych na działania agresywnych związków chemicznych mogą być stosowane w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, elektro- czy petrochemicznym oraz wszędzie tam, gdzie procesy produkcyjne wymagają pracy z agresywnymi, korozyjnymi substancjami.

Modele ATEX ramion przeznaczone są do ekstrakcji gazów, pyłów i oparów w środowiskach potencjalnie wybuchowych. Ramiona farmaceutyczne z kolei odpowiednie są do punktowego odciągu zanieczyszczeń w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym i spożywczym oraz wszędzie tam, gdzie zalecane jest zapobieganie zanieczyszczeniom krzyżowym produktu.

Fiolki szklane w ofercie ITS Science

Klienci w ITS Science znajdą również wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i referencyjne – wykorzystywane w procesach produkcyjnych i badawczych. Dużym zainteresowaniem cieszą się fiolki szklane o pojemności 40 ml. W ofercie firmy znajdują się fiolki idealnie pasujące do analizatorów takich producentów jak: Hach, Beckman Coulter, Teledyne i Sievers. Produkty te wykorzystywane są m.in. w przemyśle farmaceutycznym, gdzie prowadzi się regularne badania jakości wody. Z powodzeniem są używane również w przemyśle chemicznym, spożywczym i wszędzie tam, gdzie wymagane jest stosowanie ultraczystych fiolek do TOC. Certyfikowane fiolki szklane 40 ml o niskiej zawartości węgla organicznego (TOC) to produkty amerykańskiej firmy ERA Waters, która posiada akredytację ISO Guide 34. Każde opakowanie fiolek jest sprawdzane w akredytowanym laboratorium zgodnie z normą ISO 17025 i weryfikowane pod względem jakości uzyskiwanych wyników. Fiolki w opakowaniu zamknięte są już korkami z septami oraz dodatkowo zabezpieczone osłonami przeciwpyłowymi.

W ITS Science znajdą Państwo również inny sprzęt laboratoryjny i materiały eksploatacyjne. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie internetowej firmy lub po bezpośrednim kontakcie z jej przedstawicielem. ITS SCIENCE to sprawdzony i zaufany partner dla najbardziej wymagających klientów z sektora badawczego i przemysłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *