Dwóch mężczyzn wynajeło samochód na krótki termin

Czy opłaca się wynajmować samochód na krótki termin?

Wynajem samochodów staje się coraz popularniejszą usługą. Chętnie korzystają z tego rozwiązania również te osoby, które posiadają własne auto, ale z określonych względów w danej sytuacji bardziej się im opłaca właśnie wypożyczenie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się wynajem krótkoterminowy.

Na czym polega krótkoterminowy wynajem samochodów?

Są sytuacje, kiedy auto potrzebne jest na raptem kilka, góra kilkanaście dni. Najem krótkoterminowy to świetna opcja na przykład dla osób prowadzących sezonową działalność gospodarczą albo dla turystów, którzy na czas swojego urlopu potrzebują wygodnego środka transportu. Krótkoterminowo wynajęty może być także samochód zastępczy – korzystają z tego poszkodowani kierowcy, których auto trafiło do naprawy. Krótkoterminowy najem z reguły obejmuje okres do maksymalnie 30 dni. Usługa skierowana jest do osób, które mają ukończone 18 lat i posiadają prawo jazdy, a dokładne warunki użytkowania pojazdu są zawarte w umowie lub regulaminie serwisu, jeśli wynajem odbywa się poprzez aplikację online.

Krótkoterminowy wynajem samochodów – czy to się opłaca?

Najem samochodów jest opłacalny zwłaszcza w sytuacji, gdy prywatny środek transportu potrzebny jest tylko doraźnie albo ze względów finansowych nie można zaciągnąć kredytu na zakup swojego auta. Opłaty nie są bardzo wysokie, więc nawet korzystając z najmu regularnie często płaci się mniej niż za posiadane na własność auto – przy wypożyczaniu odchodzą takie wydatki jak ubezpieczenie, wymiana opon, serwis, miejsce parkingowe, raty kredytowe. W iPanek dostępna jest bardzo szeroka oferta różnego typu pojazdów, zatem nie będzie problemu z dopasowaniem samochodu do oczekiwań klienta. Formalności są proste do załatwienia, możliwy jest nawet wynajem online, jeśli korzysta się ze specjalnej aplikacji. Wypożyczalnia zapewnia też dostęp do wielu dodatkowych usług, jak dostarczenie fotelika dla dziecka. Ponadto usługa obejmuje krótkoterminowe wyjazdy za granicę, w celach biznesowych albo turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *