Kobieta po liftingu welumetrycznym twarzy

Co warto wiedzieć o zabiegu wolumetrii twarzy?

Nie każdy jest zadowolony ze swojego wyglądu, ale wiele rzeczy można zmienić. Nie zawsze jednak uzyska się pożądany efekt za pomocą diety i aktywności fizycznej czy kosmetyków.

Na szczęście obecnie można nawet skorygować swoją twarz i to w sposób nieinwazyjny. Przykładem jest wolumetria twarzy, czyli bezpieczny i skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Jeśli komuś marzy się odzyskanie młodzieńczego wyglądu lub zachowanie go przez długi czas, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Pora zastanowić się nad tym, czym tak naprawę jest lifting wolumetryczny i jakich można się spodziewać efektów.

Lifting skóry dzięki wolumetrii twarzy

Skóra zmienia się na przestrzeni czasu, bardzo duży wpływ na jej wygląd ma stężenie kolagenu w organizmie, które niestety maleje już nawet po dwudziestym roku życia. Pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, które z czasem są coraz widoczniejsze. Nie można się przed tym całkowicie uchronić, ale jest wiele sposobów na spowolnienie tego procesu. Nawet jeśli u kogoś dojdzie do utraty jędrności skóry, opadnięcia policzków, zaniku tkanki podskórnej w różnych miejscach na twarzy, to można dokonać korekty w celu zniwelowania powstałych niedoskonałości.

Temu właśnie służy lifting wolumetryczny, jest to zabieg odmładzający, dzięki kremu można wymodelować twarz w bezinwazyjny sposób. Polega na zastosowaniu wypełniaczy, które wstrzykuje się w wybrane obszary na twarzy. W ten sposób nadaje się jej podobnych kształtów i zwiększyć objętość tkanek podskórnych, które zanikły. Lekarz medycyny estetycznej dobiera rodzaj właściwego preparatu, sposób i miejsce wypełnienia.

Najczęściej wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, ale możliwości jest więcej. Popularne są stymulatory kolagenu, które dają jeszcze lepsze efekty. Poprawiają one jakość skóry, zwiększają jej gęstość. Jeszcze innym sposobem jest przeszczep tłuszczu pacjenta, który używa się jako wypełnienia.

Za pomocą wolumetrii twarzy można pozbyć się worków i cieni pod oczami, doliny łez, opadających kącików ust. Zabieg służy do poprawienia owalu twarzy, zwiększenia sprężystości skóry, wygładzenia zmarszczek, zniwelowania asymetrii warg i ich uwydatnienia. Lifting wolumetryczny zawsze przeprowadza się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Wypełniacz wstrzykuje się przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli.

Lekarz podejmuje decyduje o miejscu nakłuć, ich liczbie i głębokości. Po wykonaniu zabiegu efekty widoczne są od razu i utrzymują przez kilkanaście miesięcy. Mogą wystąpić skutki uboczne w postaci zaczerwienienia i lekkiego obrzęku w miejscach wkłucia. Obszary te czasem stają się wrażliwe na dotyk. Może pojawić się także zasinienie, ale wszystkie te symptomy znikają samoistnie w ciągu kilku godzin, maksymalnie po kilku dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *