Kobieta przygotowuje cheat meal do zjedzenia

Cheat meal: czy oszukany posiłek pomaga w diecie?

Utrzymanie diety dla wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Z tego powodu niektórzy decydują się na wprowadzanie tak zwanego cheat meal. Na czym dokładnie polega ta praktyka i czy warto na nią postawić? Czy można realizować dietę bez konieczności robienia odstępstwa od zdrowego sposobu żywienia?

Czym jest cheat meal?

Cheat meal to posiłek, który nie wpisuje się w standardowy plan diety. Zakłada on jedzenie dokładnie tego, na co masz aktualnie ochotę. To swego rodzaju odstępstwo od swoich postanowień, które pozwala na zaspokojenie chęci na niezdrowe jedzenie.

Czy cheat meal jest potrzebny? Na stosowanie takiego rozwiązania decyduje się wiele osób, ale istnieje opcja praktykowania diety bez konieczności pozwalania sobie na niezdrowy posiłek raz na jakiś czas. Jak to zrobić?

Odpowiednio zbilansowane, pełnowartościowe posiłki sprawiają, że znika ochota na niezdrowe jedzenie niezgodne z postanowieniem. Jeśli nie umiesz samodzielnie przygotować takiego jedzenia, świetnym wyborem staje się dieta pudełkowa. Takie potrawy składają się z różnorodnych produktów, dlatego dostarczają niezbędnych substancji odżywczych i nie nudzą nawet po kilku tygodniach – mówi specjalista z firmy Nice To Fit You oferującej wysokiej jakości catering dietetyczny.

Czy cheat meal to dobra opcja?

Cheat meal to sposób na zaspokojenie chęci zjedzenia czegoś niezdrowego. Zazwyczaj wynika ona z konieczności ograniczenia słodyczy czy fast foodów, czyli bardzo restrykcyjnych diet. Jeśli nie masz silnej woli, takie rozwiązanie może doprowadzić do porzucenia swoich założeń. Z tego powodu lepiej zrezygnować z cheat meal.

Znacznie lepszym wyborem jest zróżnicowana dieta pudełkowa. Pozwala ona na dostarczenie niezbędnych substancji odżywczych, a jednocześnie jest mocno urozmaicona. Dzięki temu po kilku tygodniach stosowania takiego rozwiązania nie występuje monotonia. Nie musisz więc powracać do niezdrowego sposobu jedzenia, nawet jeśli chodzi tylko o jeden posiłek raz na jakiś czas.

Dlaczego cheat meal może zaszkodzić?

Największym problemem z cheat meal jest brak silnej woli. Jednorazowe złamanie swojego postanowienia może prowadzić do jego całkowitego porzucenia. Problemem jest także kaloryczność posiłków spożywanych w sytuacji, gdy masz ochotę na niezdrowe jedzenie. Zazwyczaj chodzi o fast foody, które mają nawet kilkaset kalorii w jednej porcji. Decydując się na taki posiłek, możesz znacznie przekroczyć założony, dzienny limit kalorii. W ten sposób rezultaty odchudzania będą znacznie mniej widoczne. Uzyskasz je także po dłuższym czasie niż w sytuacji, gdy postanowisz praktykować zdrową dietę bez stosowania „oszukanego posiłku”.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest przyzwyczajenie swojego organizmu do zdrowych, regularnych i zróżnicowanych posiłków. W ten sposób możesz również wyraźnie poprawić swoje wyniki. Dania jedzone podczas cheat meal często są bowiem wysoko przetworzone i pełne szkodliwych substancji. Warto więc zdecydować się na wysokiej jakości dietę pudełkową lub samodzielnie przygotowywać pełnowartościowe posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *