Wygodne czy designerskie krzesła?

Co jest ważniejsze przy wyborze krzeseł konferencyjnych: wygoda czy design?

Sala konferencyjna stanowi miejsce reprezentacyjne i jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w biurach czy też urzędach. Poświęcona jest meetingom biznesowym, spotkaniom pracowników jak i klientów. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżację takiego typu wnętrza. Obok stołu, najważniejszymi elementami wystroju są krzesła konferencyjne. Czym powinny się charakteryzować? Jakie krzesła konferencyjne wybrać? Jakie aspekty wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu? Czy wygoda idzie w parze z dobrym designem?

Komfort użytkownika czy stylowe krzesło nowoczesne?

Podobno wszyscy jesteśmy wzrokowcami, szczególnie w kwestii dokonywania wyboru podczas zakupów. Wybierając krzesła, zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ich wygląd, a dopiero później sprawdzamy, czy są one wygodne. Jeśli zależy nam na stworzeniu wnętrza nie tylko estetycznego i przyjemnego dla oczu, ale i wygodnego, to warto poświęcić więcej czasu na wybór takiego mebla, który spełni nasze oczekiwania. Najlepszym rozwiązaniem będzie pogodzenie kwestii komfortu siedzenia z nowoczesnym wyglądem krzeseł czy foteli konferencyjnych.

Wygoda użytkownika

Najważniejszymi kwestiami, na które należałoby zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego krzesła i które mają wpływ na komfort i ergonomię, są:

  • odpowiednio wyprofilowane oparcie
  • głębokość siedziska
  • podłokietniki

Bardzo istotną kwestią, podczas wybierania mebli dla firm, jest możliwość przystosowania krzesła czy fotela do kształtu ciała użytkowników, gdyż ma ona bardzo duży wpływ na zapewnienie sobie jak i naszym pracownikom, wygodnej i zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Zakładając, iż na spotkaniach biznesowych spędzamy kilka godzin, warto zwrócić uwagę także na to, czy dane krzesło jest posiada tzw. „mechanizm synchroniczny”, tzn. czy oparcie krzesła możemy regulować. Jest to kolejny element mający kluczowe znaczenie dla zachowania bezpiecznej dla zdrowia pozycji ciała. Warto przemyśleć, jaka głębokość siedziska będzie najbardziej odpowiednia dla użytkowników, a także z jakiego materiału wewnętrznego zostało wykonane samo siedzisko – jaka jest jego grubość oraz sprężystość – czy np. nie ulegnie spłaszczeniu po kilku naradach.

Przemyślmy także jak długie nogi powinno mieć krzesło. Możemy rozważyć zakup krzeseł z regulowaną wysokością, co z całą pewnością sprawdzi się na spotkaniach na sali konferencyjnej, gdzie wygoda powinna być priorytetem. Istotną kwestią są też podłokietniki, haczyki lub taki profil krzesła, który umożliwi zawieszenie torebki z tyłu krzesła. W przypadku braku stołu, sprawdzą się krzesła z doczepianym i regulowanym blatem.

Na komfort siedzenia wpływ mają również materiały, których użyto do obicia krzesła lub w miarę plastyczne tworzywo, z którego zostało wykonane. Krzesła na sali konferencyjnej, w której spędzamy czas podczas zebrań, powinny być miękkie i wygodne – najlepiej tapicerowane.

Design

Sala konferencyjna jest miejscem, które powinno być schludne i dopasowane do wystroju firmy, a znajdujące się tu meble powinny podkreślać jej charakter. Nowoczesne meble zachwycają miłośników współczesnego designu, dlatego też krzesła produkowane są z uwzględnieniem tego, aby w odpowiedni sposób dało się je dopasować do różnego typu przestrzeni, zatem warto pokusić się o wybór niebanalnej formy, oryginalnego kształtu, koloru, wzoru, a także zastosowanie nieoczywistych rozwiązań technicznych. Nie musimy wybierać krzeseł tradycyjnych – możemy rozpatrzyć wybór krzeseł zbudowanych na konstrukcjach obrotowych, np. z mechanizmem pamięci obrotu. Jedyną wadą wyboru takich krzeseł jest ewentualne przenoszenie krzeseł w inne miejsce.

Ogromne znaczenie dla estetyki stylowych krzeseł oprócz ich formy, mają obicia. Znajdziemy wśród nich tkaniny wysokiej jakości w klasycznych barwach lub intrygujących deseniach.

Zdarza się, że krzesła poplamią się, a chcielibyśmy uniknąć szybkiego zniszczenia dopiero co zakupionych mebli, dlatego podczas wyboru krzeseł, zwróćmy uwagę na rodzaj tkaniny jakim wyściełane jest siedzisko (np. tkaniną pokrytą warstwą teflonu, zabezpieczającą przed zabrudzeniami).

Wybrane krzesła konferencyjne powinny być elementem przestrzeni, który przyciąga uwagę, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter, a przy tym powinny być użyteczne i przyczyniać się do stworzenia komfortowych warunków pracy. Podczas zakupu, najlepiej kierować się wygodą dla użytkownika i zwrócić uwagę na wyprofilowanie siedziska i oparcia oraz jakość materiałów, z których zostało zrobione krzesło. Dopiero później wybierzmy jego formę.

Dobre krzesło jest nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Możemy korzystać z niego przez wiele lat dzięki staranności jego wykonania.

Inspiracją do stworzenia artykułu była oferta: https://eldor-meble.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *