kobieta w makijażu patrzy się w dół i głowę opartą ma o dużego, zielonego liścia

O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na mezoterapię kolagenową?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Przyczynia się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry, ponadto jest również naturalną substancją biorestrukturyzującą. Białko to wykorzystywane jest w zabiegu mezoterapii kolagenowej. Cieszy się on niemałą popularnością, pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe rezultaty. Dowiedz się, kiedy warto się na ten zabieg zdecydować oraz ile kosztuje!

Mezoterapia kolagenowa – ile kosztuje zabieg?

Cena mezoterapii kolagenowej uzależniona jest od kilku czynników. Wpływ ma na nią konkretna klinika, w której to zabieg będzie wykonywany, ale także obszar ciała poddawany zabiegowi, a także liczba zabiegów, które zostaną wykonane – w przypadku kilku zabiegów, cena za jeden jest zazwyczaj niższa. Cena mezoterapii może więc wahać się między 500 a 2000 złotych w przypadku jednego zabiegu.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię kolagenem? Wskazania do zabiegu

Mezoterapia kolagenowa to zabieg przede wszystkim dla osób, które chcą:

  • spłycić zmarszczki,
  • poprawić jędrność i gęstość skóry,
  • wyrównać koloryt skóry,
  • zredukować blizny, zanikowe, potrądzikowe oraz rozstępy,
  • przyspieszyć proces gojenia i regeneracji skóry,
  • poprawić nawilżenie skóry,
  • rozświetlić skórę,
  • zredukować wiotkość skóry po ciąży bądź też szybkiej utracie masy ciała.

Wskazaniem do mezoterapii kolagenem będą więc zmarszczki, blizny i wszelkiego rodzaju oznaki starzenia. Nierzadko mezoterapia kolagenowa jest również polecana jako zabieg wspomagający rekonwalescencję po zabiegach medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Efekty są długotrwałe i utrzymują się nawet do 12-18 miesięcy. W przypadku redukcji blizn czy rozstępów, są trwałe.

Kolagen jest głównym budulcem skóry człowieka i wiele od niego zależy, świetnie więc sprawdza się w leczeniu skóry, która z wiekiem traci możliwość fizjologicznej produkcji kolagenu. Mezoterapia kolagenowa to zabieg cieszący się dużą skutecznością – warto więc się na niego zdecydować! Ponadto jest to metoda bezpieczna, która nie wymaga wykonania próby uczuleniowej przed zabiegiem, a to dzięki temu, że proces wytwarzania tego preparatu nie zmienia struktury biochemicznej białka.

Przygotowanie do mezoterapii kolagenowej

Każdy pacjent może mieć zróżnicowane potrzeby zabiegowe i indywidualne cechy skóry, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do klienta. Mezoterapię poprzedza wizyta u lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Na tej wizycie powinien on wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, przyjrzeć się problemom skórnym oraz oszacować, ile zabiegów będzie potrzebnych do uzyskania pożądanych efektów. Najczęściej są to 3-4 zabiegi wykonywane w odstępach 3-4 tygodni.

Przygotowanie do mezoterapii kolagenowej nie jest skomplikowane ani szczególnie wymagające. Oprócz tego, że zabieg poprzedza konsultacja, istnieje również istotne zalecenie. Na około tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych. Zakłócają one krzepliwość krwi. Każdy przypadek jest inny, dlatego tak ważne jest, by stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał zabieg. W ten sposób zapewnimy sobie naprawdę satysfakcjonujące efekty. Jesteś zainteresowany mezoterapią kolagenową? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa i umów się na wizytę!

Artykuł powstał we współpracy z https://klinikamiracki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *