Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej łączy wszystkich potrzebujących, dodatkowych rąk do pracy, pracodawców z pracownikami poszukującymi zajęcia. Na czym dokładnie polega zadanie agencji? Kiedy współpraca z nią szczególnie opłaca się przedsiębiorstwom?

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to przedsiębiorstwo, które deleguje pracowników do swoich klientów – innych przedsiębiorstw wykazujących aktualnie zapotrzebowanie na dodatkową siłę roboczą. Agencja posiada w swojej bazie kandydatów o określonych kwalifikacjach. Kiedy tylko zgłosi się do niej klient, który tymczasowo potrzebuje zwiększyć zatrudnienie, agencja może delegować do niego odpowiednich pracowników. Ci ostatni są zatrudniani przez agencję, a nie przedsiębiorstwo, dla którego wykonują swoje usługi. W razie potrzeby agencja pracy tymczasowej może również świadczyć usługi rekrutacyjne, w tym pomóc klientom w poszukiwaniu pracowników za granicą.

Komu pomaga agencja pracy tymczasowej?

Z agencji pracy tymczasowej standardowo korzystają przedsiębiorstwa, które działają w branżach sezonowych, takich jak turystyka, budownictwo, hotelarstwo, gastronomia czy rolnictwo. Firmom reprezentującym te gałęzie gospodarki nie opłaca się utrzymywać zatrudnienia na stałym poziomie przez cały rok. Kiedy nadchodzi sezon, zgłaszają się więc o pomoc do agencji, która jest w stanie natychmiast zapewnić niezbędnych kandydatów. Jednak pracownicy tymczasowi nie są zatrudniani jedynie w branżach sezonowych. Wiele przedsiębiorstw potrzebuje dodatkowego zatrudnienia, kiedy na przykład ma do zrealizowania dodatkowe zlecenie po wygranym przetargu lub podpisanym kontrakcie, a dotychczasowy poziom zatrudnienia nie jest wystarczający.

Dlaczego warto rozważyć współpracę z agencją?

Bardzo ważną zaletą współpracy z agencją pracy tymczasowej jest natychmiastowy dostęp do odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Przedsiębiorstwa nie muszą przeprowadzać rekrutacji na własną rękę, odciążając swoje działy HR oraz kadr i płac, a jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze. Formalności są ograniczone do minimum, ponieważ pracownicy pozostają zatrudniani przez agencję, ale koszty ich zatrudniania zaliczają się do kosztów stałych ponoszonych przez przedsiębiorstwo, można je więc odliczyć od podstawy opodatkowania. Obecnie ważnym aspektem współpracy z agencją jest szybki dostęp do pracowników z zagranicy. Klienci agencji pracy tymczasowej doceniają to rozwiązanie za elastyczność – podnoszą poziom zatrudnienia wyłącznie, kiedy tego potrzebują.

  • Powiązane tematy

    Jak ustalić, ile się daje na wesele? Porady dla niezdecydowanych

    Wesele to wyjątkowe wydarzenie, na które wielu gości przygotowuje się z dużą uwagą, zastanawiając się nad odpowiednim prezentem. Najczęściej wybieraną formą upominku są pieniądze, które młoda para może wykorzystać według…

    Dlaczego firmy skupujące samochody oferują różne ceny za ten sam model?

    Sprzedając samochód do skupu, wielu właścicieli może się zastanawiać, dlaczego różne firmy oferują odmienną wartość za ten sam pojazd. Przecież model, rok produkcji czy przebieg są takie same! Okazuje się,…

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Nie przegap

    Laweta w Mysłowicach – szybka i tania pomoc drogowa, na miejscu do 15 minut

      Laweta w Mysłowicach – szybka i tania pomoc drogowa, na miejscu do 15 minut

      Procent składany vs procent prosty – który jest lepszy dla Twoich oszczędności?

        Procent składany vs procent prosty – który jest lepszy dla Twoich oszczędności?

        Jak ograniczyć koszty w firmie handlowej?

          Jak ograniczyć koszty w firmie handlowej?

          5 Sposobów na zwiększenie oszczędności w domowym budżecie

            5 Sposobów na zwiększenie oszczędności w domowym budżecie

            Netflix a tradycyjna telewizja: Wojna o widza w XXI wieku

              Netflix a tradycyjna telewizja: Wojna o widza w XXI wieku

              Psia inteligencja – ile Twój pies naprawdę rozumie i jak go wspierać?

                Psia inteligencja – ile Twój pies naprawdę rozumie i jak go wspierać?