Kobieta wzieła kredyt na spłate kredytu

Czym wyróżniają się trudne kredyty dla zadłużonych?

Bank nie chce udzielić kredytu? Jeszcze nic straconego, pieniądze można otrzymać także w inny sposób. Ciekawą alternatywą dla klientów w kłopotliwej sytuacji finansowej są trudne kredyty. Co je odróżnia od standardowych produktów bankowych?

Trudne kredyty – co to takiego?

Trudne kredyty dla zadłużonych to świadczenia finansowe oferowane przez sektor pozabankowy. Od tradycyjnych kredytów bankowych różni je także to, że są łatwiejsze do uzyskania i raczej rzadko się zdarza, by wniosek nie został przyjęty. Trudne kredyty powstały z myślą o osobach, które dostały od banku decyzję odmowną, a potrzebują szybko pieniędzy.

Bank odrzuca wniosek o kredyt najczęściej z powodu słabej zdolności kredytowej i złej historii BIK. Osoba, która mało zarabia, nie ma stałego etatu, nie spłaca swoich zobowiązań w terminie nie jest dla banków wiarygodnym klientem. Jeśli chce pożyczyć pieniądze, jedyną sensowną alternatywą mogą być dla niej trudne kredyty dla zadłużonych.

Komu udzielane są trudne kredyty?

O trudny kredyt można się starać nawet przy niskiej punktacji w BIK. Przeszkodą nie jest także wpis do BIG, ERIF czy KRD. Trudne kredyty dla zadłużonych mogą posłużyć na spłatę innych pożyczek oraz chwilówek, na uregulowanie bieżących zobowiązań finansowych, na zaległości w ZUS albo urzędzie skarbowym. Nieważne, jaka jest zdolność kredytowa klienta, trudny kredyt można otrzymać również przy bardzo niskich i nieregularnych dochodach.

To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w dramatycznej sytuacji finansowej – wiele osób stać byłoby na spłatę kredytu, ale nie dostaną go ze względu na niestandardową umowę o pracę bądź zbyt krótki staż zawodowy.

Jak wyglądają formalności przy trudnych kredytach?

Nie ma zbyt wielu wymagań przy zaciąganiu tego typu pożyczek. trudne kredyty dla zadłużonych udzielane są najczęściej online – klient wypełnia krótki wniosek, przesyła skan dowodu osobistego i czeka na weryfikację swoich danych. Pieniądze mogą być wypłacone jeszcze tego samego dnia, prosto na podany we wniosku numer konta bankowego. O trudny kredyt starać się mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, zameldowane na terenie kraju.

Umowa jest zawierana online i nie musi mieć pisemnego potwierdzenia, jak to jest praktykowane przy kredytach bankowych. Firma pożyczkowa może oczekiwać od klienta jakiegoś zabezpieczenia, a jego rodzaj jest ustalany jeszcze przed podpisaniem umowy. Wraz z pieniędzmi klient otrzymuje także harmonogram spłat i musi się do niego stosować, a w razie braku spłaty na czas może być naliczona kara finansowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *