Windsurfing na Helu

Windsurfing w Polsce czy za granicą

Wakacje nad polskim morzem czy zagraniczny wyjazd? To pytanie zadaje sobie co roku wielu windsurferów. Bo choć polskie morze bywa kapryśne, a pogoda często pozostawia wiele do życzenia to jednak warunki do uprawiania windsurfingu są tu idealne. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników pływania na desce z żaglem wybiera właśnie Bałtyk jako cel swoich windsurfingowych szaleństw. Przynajmniej dopóki trwa u nas sezon, a ten jak na nasz klimat wcale nie jest krótki bo trwa od początku maja do końca września. Jest więc sporo czasu, żeby porządnie się wyszaleć.

Gdy sezon w Polsce się kończy, a czuć jeszcze niedosyt wtedy można wybrać się do jednej z zagranicznych baz. Oczywiście zagraniczne wyjazdy organizowane są również wtedy gdy w Polsce trwa sezon. I chętnych na takie wyjazdy nie brakuje.

Mimo to wiele osób stara się wykorzystać na maksa sezon w Polsce i jak najwięcej skorzystać z tego, co oferuje nam Bałtyk. A oferuje wiele. Mnóstwo szkół windsurfingowych, szerokie grono wykwalifikowanych instruktorów, ciekawe programy szkoleniowe, obozy windsurfingowe, kursy indywidualne oraz grupowe i wiele wiele innych atrakcji.

Często obozy windsurfingowe połączone są z dodatkowymi atrakcjami jak integracyjne imprezy, inne zajęcia sportowe, ogniska itp.

Koszty windsurfingu

Opcja windsurfingu w Polsce jest dobra dla osób, które mają nieco szczuplejszy budżet, a bardzo chcą popływać na desce. To też dobra opcja dla osób, które chcą połączyć wakacyjny wypad nad morze z nauką pływania na desce.

Wyjazdy zagraniczne wiążą się jednak z nieco wyższymi kosztami, co wynika chociażby z cen biletów lotniczych. Natomiast jest to dobra opcja dla osób, które szukają odmiany i miały już do czynienia z windsurfingiem na Bałtyku i dla tych, którym zależy na pięknej pogodzie.
Bez względu na to czy jesteś początkującym windsurferem czy masz już spore doświadczenie możesz wybrać gdzie chcesz uprawiać windsurfing. Jeśli szukasz szkoły w Polsce wpisz w wyszukiwarkę hasło: windsurfing Hel i zobacz co oferują poszczególne szkoły.

Jeśli interesuje cię opcja wyjazdu zagranicznego możesz spokojnie zrealizować ją przez cały rok – bo ścisłego sezonu nie ma. Sprawdź terminu wyjazdów organizowanych przez szkołę i wybierz swój własny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *