Zakupy robione przez internet

Twój pierwszy kredyt gotówkowy – czego oczekiwać?

Brak pieniędzy nie daje Ci spokoju i chcesz po raz pierwszy skorzystać z zadłużenia na zupełnie dowolny cel? Kredyt gotówkowy zagwarantuje Ci minimum formalności, przy jednoczesnym niewielkim koszcie zadłużenia. Polacy chętnie sięgają po oferty tego typu, dlatego też liczba usług na rynku jest coraz większa, co może powodować, że trudniej wybrać kredyt bez wątpliwości o najlepsze warunki. Chcesz wiedzieć, czym wyróżnia się kredyt gotówkowy, a także jak przebiega proces związany z uzyskaniem zobowiązania?

Artykuł sponsorowany

Brak pieniędzy nie daje Ci spokoju i chcesz po raz pierwszy skorzystać z zadłużenia na zupełnie dowolny cel? Kredyt gotówkowy zagwarantuje Ci minimum formalności, przy jednoczesnym niewielkim koszcie zadłużenia. Polacy chętnie sięgają po oferty tego typu, dlatego też liczba usług na rynku jest coraz większa, co może powodować, że trudniej wybrać kredyt bez wątpliwości o najlepsze warunki.

Chcesz wiedzieć, czym wyróżnia się kredyt gotówkowy, a także jak przebiega proces związany z uzyskaniem zobowiązania? W tym artykule znajdziesz informacje o wszystkich szczegółach zobowiązania, które nie są dla Ciebie jasne.

Oprocentowanie nominalne a RRSO?

Przeglądając oferty banków, skupiasz się na oprocentowaniu i nie wiesz czym dokładnie jest RRSO? To rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która pozwala dokładniej poznać koszt kredytu. Szukając odpowiedniego kredytu, warto porównać dostępne oferty pod względem RRSO, mając dzięki temu szansę na uniknięcie zbyt kosztownych zobowiązań, które wynikają z dużej ilości opłat dodatkowych.

Banki reklamując swoje usługi finansowe, często wykorzystują minimalne oprocentowane nominalne, nie wspominając o prowizji lub opłacie przygotowawczej, dlatego przed podjęciem decyzji o kredycie, należy dokładnie sprawdzić całkowity koszt zobowiązania.

Wybierz raty i okres kredytowania

Ustalając warunki kredytu, możesz zdecydować jak długo będziesz spłacać swoje zadłużenie, a także, w jakiej formie pobierane będą raty. Banki oferują raty równe oraz malejące. Najpopularniejsze są raty równe przez cały okres trwania umowy, które ułatwiają zdobycie zgody kredytowej. Raty malejące, mimo bardzo dobrych warunków, dzięki którym kredytobiorca zapłaci nieco mniej, niż w przypadku rat równych, nie cieszą się popularnością ze względu na wyższe wymagania dotyczące zdolności kredytowej.
Kredyt gotówkowy jest bardzo elastyczny pod względem okresu kredytowania, decydując się na kredyt, możliwe jest swobodne zaplanowanie spłaty, które odbędzie się w ciągu od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Decydując się na dłuższy okres kredytowania możliwe jest zmniejszenie miesięcznych opłat, a także podwyższenie zdolności kredytowej.

Jak banki sprawdzają swoich Klientów?

Każdy bank przed wydaniem decyzji kredytowej stara się zminimalizować swoje ryzyko. Dlatego też każdy wnioskodawca jest dokładnie sprawdzany pod kątem zdolności kredytowej oraz wcześniejszych zobowiązań finansowych. Klient banku zobowiązany jest do dostarczenia informacji na temat swojego stałego źródła dochodu, w postaci zaświadczenia od pracodawcy, lub osobiście wypełnionego oświadczenia. Banki korzystają z bazy danych BIK, dzięki czemu mogą zweryfikować historię kredytową potencjalnych kredytobiorców.
Na pozytywną decyzję o kredycie mogą liczyć osoby, które dysponują wystarczającą, do pożądanego kredytu, zdolnością kredytową oraz dobrą historią kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *