Promienniki tarasowe.

Promienniki tarasowe – sposób na ogrzewanie tarasu, altany oraz balkonu

Zapewnienie sobie komfortu cieplnego to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Dlatego też, kiedy organizujemy przyjęcie na tarasie czy grillujemy z rodziną i nagle spada temperatura, zastanawiamy się, jak zapewnić sobie ciepło. Tutaj przychodzą z pomocą promienniki IR. Promienniki podczerwieni to urządzenia, które emitują krótkie fale podczerwone i ogrzewają bezpośrednio nasze ciała oraz wszelkie przedmioty znajdujące się w pobliżu. Takie rozwiązanie zapewnia, że promienniki można zastosować praktycznie wszędzie, nawet w takich, mogłoby się wydawać niemożliwych miejscach, jak taras, altana, balkon czy domek letniskowy, a ich działanie jest niemal natychmiastowe.

Na jakie ogrzewanie tarasowe się zdecydować? – promiennik tarasowy

Ogrzewanie tarasowe może nam się wydawać nieco abstrakcyjne, bo niby jak ogrzać otwartą przestrzeń na dworze. Jednak obecnie z pomocą promienników tarasowych stało się to możliwe. Kiedyś korzystano z piecyków oraz kominków na węgiel czy drewno, jednak takie rozwiązanie miało wiele wad. W tym przypadku ciepło odczuwalne było tylko bardzo blisko piecyka, a i w takiej sytuacji nie było ono zbyt komfortowe, ponieważ ciężko było ogrzać się tak, aby nie było nam zbyt gorąco. Poza tym koszty ogrzewania tradycyjnymi sposobami są sporo wyższe od ogrzewania za pomocą promienników, ponieważ potrzebny węgiel czy drewno są drogimi materiałami. Na uwagę zasługuje też tutaj czas, który musimy poświęcić na rozpalenie ognia, a następnie dokładanie opału oraz szkodliwy dym z paleniska, który unosi się w powietrzu. Wszystkie te problemy znikają, gdy stosujemy promiennik tarasowy. Zadaniem promienników jest ogrzanie obiektów znajdujących się bezpośrednio w zasięgu urządzenia, a komfort cieplny jest odczuwalny już w kilka sekund po włączeniu promienników.

 

PromienniPromiennik tarasowe.k podczerwieni na taras – zalety

Promienniki podczerwieni to sposób na ogrzewanie, wokół którego krąży wiele negatywnych komentarzy. Często można usłyszeć, że są one niezdrowe i szkodzą nam i naszej rodzinie. Jednak prawda jest zupełnie inna. Promienniki ciepła oferują praktycznie same zalety. Wśród atutów korzystania z promienników znajduje się tańszy koszt ogrzewania, komfort użytkowania i, w przeciwieństwie do wszechobecnych mitów, działanie prozdrowotne. Promieniowanie podczerwone to technologia, która wykorzystywana jest głównie w medycynie, ponieważ wpływa pozytywnie na krążenie krwi oraz regenerację tkanek miękkich.

Kobieta ćwiczy przy promiennikach ciepła.

Rodzaje promienników ciepła na taras

Promienniki tarasowe to urządzenia, które oferowane są na rynku w wielu różnych wariantach. Przede wszystkim można je podzielić na promienniki gazowe oraz elektryczne. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami jest to, że promienniki gazowe nie wytwarzają promieniowania IR, a jedynie podgrzewają otaczające je powietrze. W związku z tym nie zapewniają one tak samo wysokiego komfortu cieplnego, jaki dają nam promienniki elektryczne. W przypadku promienników elektrycznych na taras wymienić można kilka rozwiązań. Występują one w formie promienników stojących, wiszących oraz naściennych. Jeżeli chodzi o promienniki podczerwieni, to w tym przypadku najlepiej sprawdzają się promienniki naścienne. Za ich sprawą możliwe jest uzyskanie zdecydowanie najlepszych rezultatów i można je najłatwiej ustawić, ponieważ podczas ogrzewania nie będą stały na naszej drodze i zajmowały zbyt wiele miejsca. Decydując się na zakup promienników, warto pamiętać, że zdecydowanie najwyższej jakości są oryginalne produkty od polskich producentów. Gwarantują one wysoką wydajność oraz bardzo dobry komfort cieplny i w przeciwieństwie do chińskich zamienników, nie zepsują się po krótkim czasie użytkowania. Promienniki IR to niezaprzeczalnie bardzo dobre rozwiązanie na taras. Dzięki nim spędzanie czasu na dworze, w nawet najchłodniejszy dzień, będzie możliwe w bardzo przyjemnych warunkach.

1 thoughts on “Promienniki tarasowe – sposób na ogrzewanie tarasu, altany oraz balkonu”

  1. Właśnie zastanawiam się na takim ogrzewaniem na tarasie u mnie w domu, zachęcił mnie ten artykuł do kupna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *