Kobieta ćwiczy na macie

Nowy rok, nowa Ty: wybieramy odpowiedni sprzęt do aktywności sportowej w domu

Sport to zdrowie, lecz nie każda z nas ma czas i ochotę na ćwiczenia na siłowni. Gdy pogoda nie zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, możemy ćwiczyć w domu. Jaki sprzęt wybrać do treningów domowych, by były one efektywne?

Od czego zacząć?

Jeżeli w nowym roku chcemy wprowadzić zmiany w swoim życiu i zadbać o swoje zdrowiefigurę i kondycję, warto pomyśleć o domowej siłowni. Zanim wybierzemy się do sklepu, musimy ustalić, jakim budżetem dysponujemy oraz jaką powierzchnię mieszkania możemy przeznaczyć na ustawienie sprzętu sportowego. Nie bez znaczenia jest wiek i aktualna kondycja, a także waga i wzrost. Przy wadze 120 kg i kiepskiej kondycji raczej nie warto inwestować w orbitreki czy maszyny eliptyczne. Wiek nie odgrywa dużej roli przy wyborze urządzenia, jeżeli mamy doskonałą kondycję i brak przeciwwskazań zdrowotnych. Jednak w dojrzałym wieku, bez wcześniejszego przygotowania sportowego lepiej wybrać na początek sprzęt taki, jak bieżnia czy rowerek stacjonarny. Nie należy kierować się moda, lecz wybierać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb i możliwości.

Jaki sprzęt wybrać?

Sprzęt sportowy możemy kupić stacjonarnie lub w sklepach internetowychSklep ze sprzętem sportowym – Prosportowy.pl oferuje bardzo szeroką gamę sprzętów przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń w domu. Znajdziemy tam różne modele bieżni elektrycznych, odpowiednie dla każdego. To doskonały sposób na spalenie kalorii w domowym zaciszu. Dla osób, które wolą jazdę rowerem, odpowiednie będą rowery stacjonarne dostępne w dużym zakresie cenowym, a także o różnych parametrach. To odpowiedni sprzęt nie tylko tych dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, ale także dla zaawansowanych. Dla aktywnych pań doskonałe będą orbitrekiwioślarze, czy steppery. Każda znajdzie odpowiednie urządzenie dla siebie.

Yoga at home active lifestyle woman rolling exercise mat in living room for morning meditation yoga banner background.

Czy inwestowanie w siłownię domową ma sens?

Urządzenia przeznaczone do treningu domowego dają możliwość ćwiczenia o dowolnej porze, bez obecności osób postronnych. Treningi są w pełni bezpiecznie. To doskonała alternatywa dla zatłoczonych siłowni i konieczności biegania na dworze przy brzydkiej pogodzie. To także oszczędność, gdyż nie musimy wydawać na karnety na siłownię i dojazdy do niej. Nawet z kiepską kondycją możemy trenować we własnym tempie, stopniowo wydłużając czas treningu i jego intensywność. Wyłącznie od nas zależy, w jakim tempie będziemy spalały kalorie.

Beautiful sporty cheerful woman is doing side plank exercise. She is watching video on the internet and repeating the tasks

Nie tylko kobiety powinny dbać o swoją kondycję i wagę. Ten problem dotyczy również dzieci w wieku szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *