Mężczyzna w samochodxzie korzysta z aplikacji do parkowania

Nowoczesne technologie sprzymierzeńcami kierowców – czyli o aplikacji do parkowania

Nowoczesne technologie obecne są praktycznie w każdej dziedzinie życia. Doskonałym ich przykładem są aplikacje do parkowania, z których w Polsce korzysta coraz więcej kierowców. Ułatwiają one szereg czynności związanych z parkowaniem, co bardzo pomocne okazuje się w szczególności w dużych miastach.

Parkowanie z aplikacją – jak to wygląda w praktyce?

Funkcjonalna aplikacja do płatności za parking AnyPark nie bez powodu określana jest mianem parkometru w kieszeni. Smartfony mają przecież wszyscy, a parkometry sprawiają niekiedy sporo kłopotów. Brak drobnych na bilet, awaria czy kolejka – wszyscy kierowcy znają to z własnego doświadczenia, tracąc przy tym czas i pieniądze. Tym bardziej że opłaty w parkometrach są naliczane za każdą rozpoczętą godzinę postoju – bez względu na to, ile minut zostało z niej faktycznie wykorzystane. Dzięki aplikacji nie trzeba przepłacać – a to dzięki opcji sekundowego naliczania. Kierowca płaci tylko za rzeczywisty czas postoju. Poza tym w dowolnej chwili może przedłużyć czas postoju – z poziomu aplikacji, bez konieczności udawania się na parking i kupowania w parkometrze kolejnego biletu.

Parkowanie z aplikacją – od czego zacząć?

Aby parkować przy pomocy aplikacji, należy najpierw zainstalować ją na swoim smartfonie i założyć w niej konto. Gdy zostanie ono aktywowane, kierowca zyskuje dostęp wszystkich funkcji, w jakie aplikacja została wyposażona. Dostępna jest wersja aplikacji zarówno na telefony z Androidem, jak i na iPhone’y.

Parkowanie z aplikacją – o czym pamiętać?

Podczas zakładania konta klienta w aplikacji należy podać nie tylko swoje dane, ale też zarejestrować kartę płatniczą. Jest to niezbędne, ponieważ właśnie z karty będą pobierane opłaty. Nie musi być to karta kredytowa – ważne jest to, aby umożliwiała płatności online. Korzystając z aplikacji do parkowania trzeba pamiętać również o tym, że tylko wybrane parkingi współpracują z systemem. W związku z czym zawsze lepiej sprawdzić, czy w danym mieście lub strefie płatnego parkowania da się płacić za postój przy użyciu konkretnej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *