Mężczyzna który jest architekatem pracuje mając macbooka

MacBook dla Architekta Czy warto wybrać laptopa od Apple?

Praca architekta wymaga bardzo dobrego komputera. Kluczową rolę odgrywają podzespoły, umożliwiające płynną i szybką pracę podczas korzystania z programów ilustracyjnych i projektowania. Niezwykle istotna jest również mobilność. Czy MacBook dla architekta to dobry wybór?

Na co zwrócić uwagę, kupując laptop dla architekta?

Kupując laptop do pracy, zwraca się uwagę na zupełnie inne parametry niż w przypadku zakupu komputera do codziennego użytkowania w celach rozrywkowych i edukacyjnych. W zależności od wykonywanego zawodu komputer musi spełniać wymagania, w tym obsługę różnych programów, płynną i szybką pracę itd. Jeśli jesteś architektem i szukasz narzędzia pracy, pod uwagę weź przede wszystkim:

Ekran

Podstawową kwestią jest wybór odpowiedniej wielkości ekranu. Najlepszym wyborem są 15- i 16-calowe modele, które zapewniają maksymalny komfort wykonywania projektów. Doskonale sprawdzi się także Apple MacBook Pro 17-calowy. Tak duży ekran to ogromna wygoda! Jeżeli zależy Ci na mobilności, rozważ zakup 13-calowego MacBook’a. Dzięki kompaktowym rozmiarom możesz go nosić ze sobą i pracować z różnych miejsc.

Rozdzielczość

Oprócz wymiarów ekranu ważna jest również rozdzielczość, która ma wpływ na jakość wyświetlanego obrazu, a tym samym pracę. Laptop koniecznie powinien posiadać ekran Full HD.

Podzespoły

Praca architekta opiera się na korzystaniu z wymagających programów ilustracyjnych i do projektowania. Z tego względu podzespoły muszą być najwyższej jakości. Przede wszystkim postaw na bardzo dobry procesor, który zagwarantuje płynną i szybką pracę, bezproblemowe przechodzenie z jednego programu do drugiego. Tu nie powinno być miejsca na żadne zacinanie. Bardzo dobrze sprawdzą się procesory Intel Core w MacBook’ach, a jeszcze lepiej najnowsze modele sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka, które wyposażono w czip Apple M1.

Bateria

Dość ważnym kryterium jest bateria. Szczególnie dla tych osób, którym zdarza się np. w podróży lub z różnych miejsc. Pojemna bateria powinna wystarczyć na około 7 godzin intensywnej pracy.

Karta graficzna

Bardzo ważnym elementem jest również karta graficzna, ponieważ kreacje graficzne wymagają wydajnej karty. Dobrym rozwiązaniem będzie: AMD Radeon Pro, NVIDIA GeForce GTX czy AMD FirePro.

Jaki laptop dla architekta?

Jednym z najlepszych wyborów dla architekta jest MacBook Pro 16”. To niezwykle wydajny sprzęt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niezwykle wydajny procesor wspierany 16 GB RAM, a do tego karta graficzna sprawia, że praca na nim to czysta przyjemność. Nasza kolejna propozycja to MacBook Pro 15, który wyposażono w ekran Full HD o rozdzielczości 1920×1080. Napędza go bardzo wydajny procesor Intel Core i7. Jeśli pracujesz z różnych miejsc lub często podróżujesz, warto pomyśleć o zakupie MacBook’a 13. Co prawda, ekran jest nieco mniejszy, a tym samym komfort mniejszy, ale samo urządzenie działa bez zarzutów.

Pamiętaj, że wybór konkretnego modelu musisz uzależnić od swoich potrzeb, a także budżetu, jakim dysponujesz.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *