Kobieta przed zabiegiem korekcji laserowej powiek

Laserowa korekcja powiek – sposób na cofnięcie czasu

Artykuł sponsorowany.

Laserowa korekcja powiek jest małoinwazyjnym, bezpiecznym, a przede wszystkim skutecznym zabiegiem, umożliwiającym zniwelowanie problemów estetycznych, takich jak nadmiar skóry powiek, ich opadanie czy wręcz zwisanie zaburzające pole widzenia – w przypadku powiek górnych – oraz workowata i rozciągnięta skóra i podskórne przepukliny w obrębie powiek dolnych.

Co jest przyczyną problemów z powiekami?

Przyczyną jest przede wszystkim grawitacja, a dodatkowo naturalne procesy starzenia, podczas których dochodzi do stopniowego rozciągania włókien kolagenowych i zmniejszenia produkcji kolagenu. Tym samym wymienione czynniki prowadzą do utraty sprężystości skóry. Kolejnym białkiem, które tracimy wraz z wiekiem, jest elastyna – gwarantująca prawidłową rozciągliwość i kurczliwość tkanek, zwaną potocznie elastycznością. Ocenia się, że przeciętna liczba mrugnięć w ciągu dnia to aż 14 tysięcy – co pozwala uzmysłowić sobie skalę obciążenia, jakiemu podlegają na co dzień powieki.

Kto najczęściej decyduje się na zabieg laserowy?

Laserowa korekcja powiek rekomendowana jest osobom, które pragną zniwelować nadmiar skóry, wizualnie odjąć sobie lat i pozbyć się mankamentu estetycznego. Jednym słowem – decydującym się na zabieg ze względu na dbanie o wygląd. Drugą grupą, która korzysta z wymienionego zabiegu, są osoby, które cierpią na wspomniane zaburzenie pola widzenia. Zazwyczaj są to osoby w zaawansowanym wieku, w przypadku których skóra zwisa na tyle, że przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Z kolei trzecia grupa to pacjenci, którzy decydują się na właśnie taką procedurę zabiegową ze względu na posiadaną wiedzę i wybór tej metody jako najskuteczniejszej i obarczonej najmniejszym prawdopodobieństwem potencjalnych powikłań.

Laserowa korekcja powiek – przebieg zabiegu

Zabieg laserowej korekcji, inaczej nazywany plastyką powiek lub laserową blefaroplastyką, wykonuje się przy użyciu nowoczesnej technologii – lasera CO2. Dzięki jego zastosowaniu zabieg jest praktycznie bezkrwawy i pozostawia równy, delikatny ślad po nacięciu. Jednocześnie jest to procedura praktycznie bezbolesna. Jedyne, co odczuwa operowana osoba, to ukłucie podczas początkowego znieczulenia wykonywanego przez lekarza.

Szczegóły procedury zabiegowej

Po skonsultowaniu Pacjenta i zakwalifikowania go do zabiegu wykwalifikowany specjalista umawia się z nim na zrealizowanie zabiegu. Wykonuje go w znieczuleniu miejscowym – co oznacza, że poddana procedurze osoba nie jest wprowadzana w narkozę. Lekarz wykonuje delikatne wkłucie w okolice danej powieki – a dzięki niemal natychmiastowemu efektowi znieczulenia może przystąpić do dalszych czynności.

Oczy zostają zabezpieczone specjalnymi nakładkami, a następnie skóra jest precyzyjnie nacinana skierowanym na nią światłem lasera. Jednocześnie wiązka światła zamyka naczynia krwionośne, dzięki czemu krwawienie jest niemal całkowicie ograniczone. Jeśli zachodzi taka potrzeba, z wykorzystaniem narzędzi chirurgicznych lekarz usuwa tzw. przepukliny tłuszczowe. Są to nadmierne depozyty tłuszczyku powodujące nieestetyczny workowaty wygląd powiek, zwłaszcza dolnych. Kolejnym etapem jest wycięcie nadmiaru skóry i jej delikatne obkurczenie światłem lasera. Na koniec pozostaje już tylko zszycie ranki.

Zalety zabiegu

Najważniejszą zaletą zabiegu jest skrócony czas rekonwalescencji. W porównaniu z metodą stricte chirurgiczną powieki szybciej się goją, a blizna jest równiejsza. Jednocześnie zminimalizowanie krwawienia powoduje, że obrzęk utrzymuje się krócej. Mniejsza jest również powierzchnia krwiaków i sińców, będących nieodłącznym przejściowym efektem zabiegu. Zaczerwienienia stopniowo zanikają, opuchlizna schodzi, a ostateczny rezultat można ocenić około 2 czy 2,5 miesiąca po wykonaniu plastyki.

Laserowa korekcja powiek w Medical Clinic Podhale

Medical Clinic Podhale to wielospecjalistyczna klinika zlokalizowana na Podhalu (miejscowość Waksmund pod Nowym Targiem), oferująca Pacjentom szeroki wachlarz usług z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej oraz specjalistyki. Laserowa blefaroplastyka to zabieg wykonywany przez jednego z najlepszych w kraju specjalistów – dr. n. med. Andrzeja Kustrę. Pan doktor jest pierwszą osobą w Polsce, która rozpoczęła ich realizowanie po szkoleniach zaliczonych w Brazylii. Obecnie jest mentorem innych lekarzy, którzy szkolą się pod jego opieką merytoryczną i praktyczną.

Wybierając naszą klinikę, mają Państwo pewność, że trafiają w najlepsze ręce – kompleksowa opieka i najwyższe standardy usług to nasza wizytówka. Umawiając się na konsultacje, mają Państwo wybór – można odbyć je bezpośrednio w klinice lub zdecydować się na wizytę online. Doktor Kustra zakwalifikuje Was do zabiegu i wyjaśni wszystkie Wasze potencjalne wątpliwości.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego: 519 754 318

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *