Laptop i kalkulator na biurku

Kredyt gotówkowy przez Internet. Jakie są warunki uzyskania kredytu online?

Kredyty gotówkowe to chętnie zaciągane zobowiązania w bankach. Decydują o tym niewielkie formalności w porównaniu do kredytów długoterminowych, np. hipotecznych. O popularności tego kredytu może świadczyć fakt, że coraz więcej banków oferuje go online. Jak więc starać się o kredyt gotówkowy przez Internet?

Kredyt gotówkowy online, czyli co?

Kredyt gotówkowy nazywany jest również kredytem konsumpcyjnym. To najpopularniejsza forma tego produktu. Zazwyczaj takie zobowiązania dotyczą niewielkich kwot i spłacane są w krótszym czasie niż inne kredyty. Co ważne, klient nie musi wskazywać na co zostaną przeznaczone pieniądze. Cel jest dowolny. Na taką pożyczkę decyduje się coraz więcej osób, ponieważ zwiększa się dostępność do tego produktu. Bez problemu można teraz wnioskować o kredyt online, co przyspiesza wszelkie formalności. Kredyt gotówkowy online oraz warunki jego uzyskania opisuje TotalMoney.pl, możliwe jest także porównanie ofert z różnych banków.

Jak starać się o kredyt gotówkowy online?

Sam proces ubiegania się o kredyt gotówkowy przez Internet jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę banku, który oferuje taki produkt i wypełnić wniosek. Łatwiej mają osoby, które posiadają już np. rachunek bankowy w danej instytucji finansowej. Wtedy najczęściej wystarczające jest uzupełnienie wniosku w systemie bankowości online. Bank ma wgląd do naszych danych, a także do stanu konta. Widoczna jest więc wysokość wynagrodzenia, która jest istotna przy zaciąganiu kredytu. Już po chwili klient może sprawdzić, jaką kwotę zobowiązania może zaciągnąć.

Osoby, które chcą wziąć kredyt online w banku, w którym nie mają konta, również mają taką możliwość. Po prostu proces nieco wydłuży się w czasie. Należy złożyć wniosek na stronie banku i czekać na odpowiedź. Bank w tym czasie musi sprawdzić wiarygodność finansową w BIK i przeanalizować, czy możliwa będzie w obecnej sytuacji finansowej spłata kredytu. Bywa, że potrzebna jest weryfikacja danych, która odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Dzieje się to w sytuacji przyznania kredytu. Taki przelew zazwyczaj wykonuje się na kwotę 1 gr lub 1 zł.

Warunki otrzymania kredytu gotówkowego online

Kredyt gotówkowy online to przede wszystkim minimum formalności. Zazwyczaj wystarczy podać swoje dane, informacje o zarobkach, kosztach utrzymania się itp. Wypełnienie wniosku kredytowego nie trwa długo. Podobnie jak podjęcie decyzji przez bank. To właśnie ta oszczędność czasu jest największą zaletą kredytu online. Nie trzeba iść do oddziału, czekać w kolejce, odpowiadać na mnóstwo pytań doradcy, aby w końcu otrzymać kredyt. W przypadku produktu online mamy sporą niezależność. Oznacza to jednak, że taki kredyt zostanie przyznany każdemu. Banki skrupulatnie sprawdzają, czy dana osoba będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Pomaga w tym BIK i KRD. Jeśli w bazach znajdują się informacje o wcześniejszych problemach ze spłatami kredytów lub o długach, wówczas bank może odmówić przyznania kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *