Mały królik siedzi w swojej klatce

Klatki dla królików

Na rynku dostępnych jest wiele typów klatek dla królików. Jednymi z najpopularniejszych są modele z siatki zgrzewanej. Swoją popularność zawdzięczają takim cechom jak: trwałość, wygoda, bezpieczeństwo, prosty montaż i odporność na uszkodzenia.

Jakie są klatki dla królików z siatki zgrzewanej ?

Na rynku dostępnych jest wiele klatek dla królików, jednak ta idealna musi spełniać szereg wymogów dotyczących wielkości, a także być bezpieczna – klatka jest dla królika substytutem norki, dlatego należy zaopatrzyć ją w bezpieczna kryjówkę przed innymi domownikami. Wybierając klatkę należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, trwałość i umożliwienie cyrkulacji powietrza. Powyższe cechy charakteryzują klatki z siatki zgrzewanej, które wykonuje się z dwóch typów siatki:

  • stalowa siatka,
  • siatka ocynkowana.

Stalowa siatka to materiał, który nie posiada dodatkowej powłoki ochronnej, która zapobiegałaby korozji, dlatego nie zaleca się jej stosowania w klatkach przeznaczonych do użytku zewnętrznego.
Z kolei siatka ocynkowana ogniowo to produkt odporny na korozję, stąd tez może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest nie tylko bardziej odporna na korozję, ale także na uszkodzenia mechaniczne.

Czym charakteryzuje się klatka dla królika z siatki zgrzewanej?

Klatki dla królików wykonanie z siatki zgrzewanej to gwarancja wygody, funkcjonalności, trwałości i bezpieczeństwa na lata. Dzięki zastosowaniu w ścianach bocznych prętów o grubości 2,85 mm produkt jest trwały i odporny na uszkodzenia. Wybierając siatkę z małymi oczkami, otrzymujemy dodatkową ochronę przed odkształceniami, a także zyskujemy pewność, że nikt nie zagrozi królikowi w klatce. Co więcej, w klatce z małymi oczkami królik nie narazi się na urazy spowodowane próbami wciśnięcia bądź przeciśnięcia kończyn przez oczka. Ponadto, siatka zgrzewana to materiał łatwy w utrzymaniu czystości – brak w niej zakamarków i załamków, w których mógłby gromadzić się brud. W porównaniu z drewnem, zgrzewana siatka jest materiałem, który bardzo łatwo zdezynfekować.

Dlaczego warto wybrać klatkę z siatki zgrzewanej?

Siatka zgrzewana to materiał łatwo dostępny, prosty w użytkowaniu, trwały i bezpieczny. Ponadto, może być łączony z innymi materiałami, takimi jak drewno lub plastikowe dno. W odróżnieniu od drewna lub szklanego akwarium, które nie jest miejscem do trzymania królika, siatka zgrzewana posiada oczka, które zapewniają odpowiedni ruch powietrza i wentylację, a także nasłonecznienie. Materiał ten, sprzedawany w arkuszach, można łatwo dopasować tak, aby klatka miała wymiary odpowiednie dla hodowanej rasy królika. Ponadto, wymiary najmniejszych dostępnych siatek pokrywają się z wymogami powierzchniowymi królika-miniaturki, co eliminuje konieczność przycinania materiału.

Jakie są ograniczenia w stosowaniu siatki zgrzewanej w budowie klatek dla królików?

Idealna klatka dla królika powinna być wystarczająco duża, aby umożliwić zwierzęciu zaspokajanie swoich potrzeb w komfortowy sposób. Ponadto, klatka taka powinna zapewniać ochronę przed innymi zwierzętami, a także być odporna na uszkodzenia i bezpieczna dla królika. Dlatego należy dopilnować, aby stosowana kratka miała odpowiednią wielkość oczek, która uniemożliwia zwierzęciu próby przeciśnięcia się lub kończyn między prętami. Co więcej, stosowanie kratki zgrzewanej jako podłoże w klatce nie jest dobrym rozwiązaniem. Siatka zgrzewana nie zapewnia zwierzęciu prawidłowego podparcia, co może prowadzić do rozwoju chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *