Z jakimi problemami najlepiej udać się do gabinetu podologicznego w Poznaniu? Obecnie wszyscy chodzimy w jakiegoś rodzaju obuwiu, często także po sztucznych nawierzchniach. Jest to nienaturalne środowisko dla stóp człowieka, przez co generuje ono różnego rodzaju choroby skóry oraz wady układu kostnego.
Czym zajmuje się podolog w Poznaniu?
Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami stóp oraz stawu skokowo goleniowego. Taka wąska specjalizacja pozwala dużo lepiej pomagać pacjentom z konkretnymi problemami. Podolodzy w swojej pracy używają precyzyjnej wiedzy z zakresu dermatologii, ortopedii i fizjoterapii. Wiele gabinetów podologicznych współpracuje także ze specjalnie wyszkolonymi chirurgami.
Czym różni się podstawowy zabieg podologiczny od pedicure kosmetycznego?
Podstawowy zabieg podologiczny jest także nazywany pedicure leczniczym. Jak sama nazwa wskazuje, jest on wykonywany w celu poprawy zdrowia stóp, a nie tylko ich wyglądu. Pedicure kosmetyczny powinien być jedynie zabiegiem pielęgnacyjnym. Podczas wykonywania zabiegu podolog, w przeciwieństwie do kosmetyczki, pracuje na suchej skórze. Eliminuje to ryzyko usunięcia zbyt dużej ilości naskórka, a także pozwala bez problemu rozpoznać zmiany chorobowe skóry.
Jakie są najczęstsze problemy stóp, z którymi spotyka się podolog
Problemy stóp mogą być spowodowane wrodzonymi predyspozycjami lub nieodpowiednią pielęgnacją. Podolodzy z zespołu AnMedica – Wielkopolskie Centrum Zdrowych Stóp najczęściej spotykają się z:
- Wrastającymi paznokciami
- Wkręcającymi paznokciami
- Grzybicą stóp i paznokci
- Odciskami
- Modzelami
- Brodawkami wirusowymi
- Pękającymi piętami
Dlaczego z problemami stóp warto udać się do podologa?
Podolodzy to dosyć nowi specjaliści, jeśli chodzi o Polskę, mimo że na zachodzie są to dobrze znani i szanowani specjaliści. Nowoczesna dziedzina to także nowoczesne metody leczenia. Na przykład, terapie na wrastające paznokcie, stosowane w gabinecie AnMedica – Wielkopolskie Centrum Zdrowych Stóp są dużo bardziej skuteczne od przestarzałych i drastycznych metod chirurgicznych. Także w przypadku usuwania zrogowaciałej skóry stóp, podolog jest lepszym wyborem niż kosmetyczka, ponieważ dokładnie zna mechanizmy powstawania stwardniałego naskórka i usuwa je w sposób prawidłowy i sterylny.
O stopy warto dbać cały rok
Wiele osób przypomina sobie o pielęgnacji stóp dopiero latem, gdy zaczynamy chodzić w odkrytym obuwiu. To błąd, ponieważ o zdrowie naszych stóp powinniśmy dbać cały rok. Szczególnie zimą, gdy nosimy ciężkie i nieprzewiewne obuwie. Dlatego warto od czasu do czasu umówić się na wizytę w gabinecie podologicznym, gdzie oprócz pomocy w leczeniu stóp, otrzymamy cenne porady na temat ich codziennej pielęgnacji.