więzienie w Rzeszowie

Kim jest Mariusz Trynkiewicz?

Mariusz Trynkiewicz urodził się 10 kwietnia 1962 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Nazywany „Szatanem z Piotrkowa”. Jest typem mordercy, który z zabijania czerpie satysfakcję – jest silniejsze od niego, dlatego jest tak bardzo niebezpieczny.

Historia zbrodni

To nie tak, że Mariusz Trynkiewicz nie wykazywał wcześniej żadnych pedofilskich skłonności. W trakcie odbywania służby wojskowej, jako młody mężczyzna porwał i wykorzystał seksualnie chłopca z pobliskiej szkoły podstawowej. Został na to skazany przez sąd wojskowy na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Co ciekawe, po uprawomocnieniu wyroku znów został złapany na przestępstwie i w jego ręce trafił dwunastolatek – historia zatoczyła koło i znów został skazany na półtora roku pozbawienia wolności.

W trakcie odbywania kary uzyskał przepustkę, aby zająć się chorą matką i w trakcie jej trwania doszło do pierwszego morderstwa. 4 lipca 1988 roku zwabił do swojego mieszkania trzynastoletniego Wojciecha Pryczka, gdzie dopuścił się haniebnych czynów, a później chłopca udusił. Ciało zakopał w lesie.

W odstępie kilku tygodni, bo już 29 lipca 1988 roku, używając tych samych metod zwabił do swojego mieszkania 3 chłopców: dwunastoletnich Artura Krawczyńskiego i Krzysztoda Kaczmara oraz jedenastoletniego Tomasza Łojka. Wszystkich zabił nożem, a po kilku dniach wywiózł ich ciała do lasu i podpalił. Zwłoki zostały znalezione przypadkiem przez grzybiarza.

Portret psychologiczny mordercy

Ewa Żarska, zajmująca się tematem Trynkiewicza w swojej najnowszej książce nie określa jednoznacznie portretu psychologicznego mordercy. Jednak prawda była nieco inna – zaskakuje jego normalność, życie, które prowadził zanim dokonał zbrodni. Miał normalne dzieciństwo, niczym się nie wyróżniał, był lubianym kolegą z pracy i nauczycielem, do którego „młodzież się garnęła”. Kiedy stał się osobą psychopatyczną i co spowodowało jego przemianę? Czy doszło do jakiegoś wydarzenia, które zamieniło go w potwora?

W jego przeszłości nie pojawiały się epizody miłosne, był osobą samotną, nie szukał szczęścia u żadnych kobiet, nie myślał też o małżeństwie.

Ewa Żarska sądzi, że Trynkiewicz jest przykładem inteligentnego psychopaty, który potrafi świetnie manipulować psychiką innych ludzi.

Szatan z Piotrkowa

Co się dzieje z Trynkiewiczem

Wyszedł z więzienia w 2015 roku, a następnie został osadzony w zamkniętym ośrodku w Gostyninie. Co najciekawsze, w paździeniku 2015 roku w zamkniętym ośrodku odbył się jego ślub, jednak do tej pory nie są znane personalia tej osoby.

1 thought on “Kim jest Mariusz Trynkiewicz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *