Jakie urządzenia obejmuje linia do produkcji pelletu?

Pellet to tanie i ekologiczne paliwo do ogrzewania, wytwarzane z biomasy. Jego popularność stale rośnie, co zwiększa także zainteresowanie urządzeniami do produkcji pelletu, a taką linię można postawić w praktycznie każdym gospodarstwie – wystarczy wybrać model o odpowiednich parametrach. Jak taka linia produkcyjna wygląda?

Jak produkowany jest pellet?

Pellet można zrobić z rozmaitych surowców, a wybór materiału wpłynie na wartość opałową gotowego paliwa – najczęściej używa się w tym celu trocin, siana i słomy. Linie produkcyjne od LeTGroup są wszechstronne i przystosowane do przerabiania rozmaitych surowców, więc wytwarzanie pelletu nie będzie uzależnione od dostępności konkretnego materiału. Nie trzeba nawet kupować surowca do produkcji, ponieważ idealnie nada się do tego biomasa zalegająca w gospodarstwie, co oznacza dużą oszczędność w kosztach pozyskiwania energii oraz ograniczenie strat.

Niezależnie od rodzaju surowca, pellet zawsze powstaje wskutek sprasowania rozdrobnionej biomasy pod wysokim ciśnieniem. Użytkownik sam ustawia parametry produkcji, wybierając wygodną dla siebie wielkość granulatu. Wydajność linii zależy od rodzaju surowca oraz możliwości maszyny, ale zwykle jest to w granicach ok. 150-450 kg/godz., a niektóre linie produkcyjne od LeTGroup pracują z wydajnością nawet 2 ton na godzinę. Wybrane modele posiadają także opcję granulacji paszy dla zwierząt.

Co składa się na linię produkcyjną pelletu?

Linia do produkcji pelletu składa się z kilku elementów. Pierwszym jest podajnik ślimakowy, skąd surowce trafiają do peleciarki. Poziom wilgotności surowca jest bardzo ważny dla jakości pelletu, dlatego kolejnym krokiem w produkcji będzie przejście przez system nawilżania – w tym miejscu kontrolowana jest wilgotność materiału. W granulatorze surowiec otrzymuje swoją formę – rozmiar i kształt granulatu zależy od zastosowanej matrycy.

Po granulacji pellet trafia do kalibratora-chłodnicy, gdzie następuje wstępne chłodzenie i czyszczenie. W systemie odciągowym usuwany jest pył i gorące powietrze, dzięki czemu cała linia może pracować bezpiecznie i z optymalną wydajnością. Zarządzanie maszyną umożliwia panel kontroli. Linie produkcyjne często mają jeszcze dodatkowe elementy, jak przenośnik taśmowy z wentylatorami, wagoworkownica, suszarnia aerodynamiczna, młynek bijakowy.

  • Powiązane tematy

    Jakie są koszty eksploatacji klimatyzacji i jak je obniżyć?

    Klimatyzacja to komfort, ale wiąże się również z pewnymi kosztami eksploatacyjnymi. Aby cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem bez nadmiernego obciążania domowego budżetu, warto poznać czynniki wpływające na koszty użytkowania…

    Dlaczego warto wybrać nadruk na plexi? Trwałość i elegancja w jednym

    Nadruk na plexi to nowoczesne i estetyczne rozwiązanie, które zyskuje popularność zarówno w branży reklamowej, jak i dekoracyjnej. Materiał ten, znany również jako szkło akrylowe, wyróżnia się trwałością, elegancją oraz…

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Nie przegap

    Co zabrać ze sobą na trekking zimą?

      Co zabrać ze sobą na trekking zimą?

      Szybki test na obecność amfetaminy – Wszystko, co musisz wiedzieć

        Szybki test na obecność amfetaminy – Wszystko, co musisz wiedzieć

        Koszulki z nadrukiem – sposób na wyjątkowy styl i wyrażenie siebie

          Koszulki z nadrukiem – sposób na wyjątkowy styl i wyrażenie siebie

          Materac H3 – idealne wsparcie dla zdrowego snu i wygody

            Materac H3 – idealne wsparcie dla zdrowego snu i wygody

            Jak ustalić, ile się daje na wesele? Porady dla niezdecydowanych

              Jak ustalić, ile się daje na wesele? Porady dla niezdecydowanych

              Czy balustrady betonowe są odporne na warunki atmosferyczne?

                Czy balustrady betonowe są odporne na warunki atmosferyczne?