Fotograf robi zdjęcia kobiecie w studiu

Jakie są najpopularniejsze, współczesne style fotograficzne?

Obecnie wśród amatorów fotografii bardzo popularne są różne, kreatywne style fotograficzne, które bywają wykorzystywane podczas sesji zdjęciowych. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Jakie style fotograficzne cieszą się największą popularnością?

Wśród wielu różnych, kreatywnych stylów wykorzystywanych we współczesnej fotografii, znajduje się np. styl boho, prowansja, retro (vintage), pin-up, portret, styl rustykalny, akt, styl uliczny, fashion, steampunk, etno, orientalny, biznesowy i wiele innych.

Jednak dla prawdziwych estetów i miłośników fotografii czarno-białej idealną propozycją jest styl noir. Koncepcja noir to gra światłocienia, stylizacji retro i skąpych strojów. Sesja zdjęciowa wykonywana właśnie w tym wyjątkowym stylu odbywa się w pracowni, gdzie modelki pozują na tle zabytkowych mebli i często uchylonych rolet, aby fotograf mógł skorzystać z naturalnego światła. Taka szczególna sesja cechuje się specyficzną, mroczną atmosferą.

Kolejnym niezwykle interesującym pomysłem, z którego korzysta również wielu zawodowych fotografów, jest styl barokowy. Jest to opcja dla miłośników pięknej, studyjnej sesji zdjęciowej, która sprawdzi się również dla zakochanych par. Istnieją dwie możliwości realizacji tego pomysłu, czyli całkowite odtworzenie atmosfery epoki, lub dostosowanie stylu barokowego do nowoczesnej mody i wnętrz. W każdym razie niezbędne do fotografii w tym stylu będą drogie garnitury z haftem i koronką, duża biżuteria i luksusowe meble.   

Styl wampirzycy

W ostatnich latach olbrzymią popularnością cieszyły się filmy o wampirach. Właśnie dlatego, sesje zdjęciowe w wampirycznym klimacie, stały się jednym z najchętniej wybieranych stylów kobiecych sesji portretowych. Styl wampirzycy również świetnie nadaje się do fotografowania kolekcji sukien wieczorowych. Głównymi akcentami obrazu są jasny makijaż i duża, wyrazista biżuteria. i oczywiście wampiryczny, blady makijaż z krwistoczerwonymi ustami.

Styl grunge

Następnym bardzo modnym pomysłem na sesję zdjęciową są fotografie w stylu grunge.  Opiera się on na estetyce subkultury rockowej i oddaje specyficzny, buntowniczy klimat. Fotografia w stylu grunge to pełna swoboda wypowiedzi i absolutny brak glamour. Takie sesje zdjęciowe realizowane są zazwyczaj w studio o loftowym wystroju, na ulicach, oraz w opuszczonych miejscach np. magazynach, fabrykach. Do obowiązkowego dress codu, zalicza się przewaga czerni, luźnych ubrań, jeansów, ciężkich butów i oczywiście nieśmiertelnej ramoneski. Ten rodzaj sesji również doskonale nadaje się do gatunku love story, dla par gustujących właśnie w takiej stylistyce.

Styl Barbie

Bardzo popularne są także sesje fotograficzne w stylu Barbie. Zadaniem fotografa jest wówczas zachęcenie modelki do przebrania i wystylizowania się na lalkę Barbie i przedstawienie jej pośród różnych zabawek. Ten styl jest najbardziej odpowiedni dla delikatnych, młodych dziewcząt. Makijaż i włosy powinny podkreślać dziecięce rysy, a z kolei przybierane przez modelkę pozy, mają na celu podkreślenie plastyczności dużej lalki.

Styl sportowy

Jednym z najchętniej wybieranych stylów fotograficznych jest także gatunek, który świetnie nadaje się zarówno do zdjęć studyjnych, jak i ulicznych, czyli styl sportowy. Taki rodzaj sesji zdjęciowej może przydać się, kiedy chcemy uwiecznić najlepsze momenty z zawodów sportowych, lub  gdy zamierzamy przygotować katalog odzieży sportowej. Takie fotografie mogą być również przeznaczone na osobisty blog, aby podzielić się najlepszymi ujęciami ze swoich sportowych aktywności. 

Styl wojskowy

Bardzo oryginalnym pomysłem na kreatywną sesję mogą być także zdjęcia w stylu wojskowym. Do takich sesji wykorzystuje się stroje stylizowane na mundury wojskowe. Modelka zazwyczaj pozuje na tle loftowego wnętrza, pracowni, lub otwartej przestrzeni imitującej wielokąt. Wojskowa sesja zdjęciowa jest idealna do zdjęć, przedstawiających tylko jedną osobę. Charakterystyczne stylizacje tworzą wyjątkowy klimat na tego rodzaju fotografiach.

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną sesję, którą wykonamy nie w profesjonalnym studio, tylko w ciekawym plenerze i jesteśmy naprawdę zadowoleni z rezultatów swojej pracy, to warto wybrać najlepsze obrazy i wywołać zdjęcia w sprawdzonym fotolabie.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *