Kobieta wzmacnia swoje włosy jesienią

Jak zadbać o włosy jesienną porą? Doradzamy!

Artykuł partnera.

Jesień to bardzo przyjazna pora dla włosów. To doskonały czas na regenerację suchych włosów po lecie, pełne nawilżenie i przygotowanie na mróz. Po lecie włosy mogą zacząć wypadać, dlatego dokładnie sprawdź swoją dietę i uzupełnij ją o wszystkie mikro- i makroelementy potrzebne do utrzymania zdrowych włosów. Jak zadbać o włosy jesienną porą? Doradzamy.

Jak wzmocnić włosy jesienią?

W okresie jesienno-zimowym każdy z nas na pewno zauważył wzrost wypadania włosów. Powód? Brak światła słonecznego, dieta uboga w witaminy i ogólne zmęczenie. Teraz nadszedł czas, aby wzmocnić cebulki i zadbać o włosy. Stosuj odpowiedni makijaż, wzbogacaj dietę o suplementy i masuj skórę głowy. Pomocne mogą być skrzyp, cynk i biotyna. Zmień sposób szczotkowania włosów. Użyj pędzla wykonanego z naturalnych materiałów lub grzebienia o szerokich zębach. Jesienią włosy są podatne na przesuszenie i uszkodzenia. Jeśli zbyt często je prostujesz lub farbujesz, szybciej się uszkadzają. Pasemka stają się matowe, a poziom wody i keratyny spada. Również gorące, suche powietrze z kaloryfera może niekorzystnie wpływać na włosy i skórę głowy. Jak zadbać o włosy jesienną porą? Doradzamy. Stosuj maskę głęboko nawilżającą, intensywną odżywkę i szampon do swojego rodzaju włosów. Taki zabieg na pewno przywróci włosom elastyczność i blask.

Dieta ma znaczenie 

Latem dostarczasz włosom wielu witamin i minerałów wraz ze świeżymi warzywami i owocami. Jesień nadchodzi coraz mniej. Dieta może mieć wpływ na pielęgnację włosów. To nie ma nic wspólnego z sezonem. Jednak jesienią pogoda może być bardziej sucha niż zwykle. Więc jedz więcej owoców i warzyw i pij dużo wody, aby utrzymać nawilżenie włosów. Ponadto unikanie prostowania włosów i używanie jasnych fryzur może pomóc w zapobieganiu podrażnieniom skóry głowy. Jesienią warto wprowadzić warzywa sezonowe, np. kabaczek. To sezonowe warzywo zawiera wiele witamin. W dyni znajdziemy witaminy A, E, C, a także witaminy i mikroelementy z grupy B, takie jak: żelazo, wapń, magnez i potas.

Postaw na olejowanie

Jesień to także świetny czas na przygotowanie włosów na zimę. Aby były bezpieczne, przynajmniej raz w tygodniu podawaj im olejek do włosów. Jest wiele technik olejowania włosów, a wybór zależy w dużej mierze od rodzaju włosów. Do włosów niskoporowatych używaj olejków o małych cząsteczkach. Można tu użyć oleju kokosowego, masła z mango lub masła kuskusu. Włosy niskoporowate wchłaniają się trochę po pewnym czasie – można więc pozostawić go na kilka godzin lub na całą noc. Aby otworzyć łuski, najlepiej owinąć olejowane włosy folią i ręcznikiem. Włosy o wysokiej porowatości będą bardzo żarłocznie pić olej. Do tego typu włosów dobrze sprawdzają się oleje o dużych ziarnach, takie jak olej z pestek winogron, olej ze słodkich migdałów, olej konopny, olej z orzechów laskowych, olej migdałowy. Włosy olejowane są mniej podatne na uszkodzenia zewnętrzne. A co najlepsze, będą luźniejsze, nawilżone i promienne. Co więcej, z własnego doświadczenia wiem, że dzięki zabezpieczeniu włosów olejem można je z łatwością zapuścić.

Kosmetyki do włosów, które warto używać jesienią, znajdziesz na: https://ziaja.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *