Mężczyzna wymienia zamek w drzwiach

Jak wymienić zamek w drzwiach

Pochłaniające nas czynności dnia codziennego pozwalają nam zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Jedną z takich rzeczy są zamki na klucz znajdujące się w naszych drzwiach od mieszkania. Aby chronić siebie oraz drogocenne przedmioty warto mieć na uwadze wymianę takiego mechanizmu na nowszy, który będzie znacznie skuteczniejszy w swoich działaniach.

Jak wymienić zamek

W kwestii wymiany zamka w drzwiach nie jesteśmy zmuszeni wzywać specjalisty, jeżeli posiadamy podstawowe narzędzia możemy bez większego problemu poradzić sobie samodzielnie. Aby wymiana zamka przebiegała pomyślnie warto wcześniej zaopatrzyć się w śrubokręt za pomocą którego wykonany większość pracy. Pierwszym etapem będzie odkręcenie szyldu wraz z klamką. W ten sposób dostaniemy się do wnętrza drzwi a docelowy zamek będzie w naszym zasięgu. Kolejnym etapem będzie odkręcenie następnych śrubek mocujących zamek, warto posłużyć się śrubokrętem aby podważyć zamek który może stawiać opór. Następnym krokiem będzie dokładne wymiarowanie zamka na podstawie jego parametrów będziemy mogli zakupić nowy pasujący zamek. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ źle dobrany zamek względem wielkości nie będzie pasował, co więcej nie narazimy się na ewentualne niedogodności. Po zakupie nowego elementu pozostaje nam zamiana oraz wykonanie tych samych czynności tylko w odwrotnej kolejności.
Po wymianie nowego zamka a przed dokręceniem szyldu z klamką można sprawdzić czy mechanizm działa poprawnie, w przypadku błędnego działania unikniemy tym samym niepotrzebnej pracy i straty czasu.

Fachowa wymiana zamka

Zdarza się również, że zamek wymaga od nas natychmiastowej reakcji związanej z jego wymianą. Nie zawsze jednak możemy mieć odpowiednio dużo czasu aby się tym zająć. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych ślusarzy z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/,którzy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt pozwalający na prawidłową wymianę zamka w naszych drzwiach. Warto wiedzieć że usługi proponowane przez specjalistów dostępne są siedem dni w tygodniu przez całą dobę, a więc w dowolnym momencie możemy dzwonić po pomoc. Jest to o wiele szybsze i przede wszystkim pewniejsze rozwiązanie naszego problemu. Warto wiedzieć że cena za tego typu usługi jest przystępna, choć głównie uwarunkowana jest rodzajem zamka oraz drzwi. Specjaliści zalecają wymianę przynajmniej raz na kilka lat ze względu na bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *