Szczoteczki soniczne stoją w łazience na białej umywalce

Jak używać szczoteczki sonicznej? Sprawdź!

Artykuł sponsorowany.

To właśnie technologia soniczna gwarantuje najwyższą jakość szczotkowania zębów. Nic więc dziwnego, że szczoteczki soniczne są dzisiaj tak popularne. Jak prawidłowo używać tego sprzętu, aby zęby były wyczyszczone jak najlepiej?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Współczesna technologia pomaga nam dbać o zdrowie w wielu aspektach. Jednym z nich jest zdrowie zębów i dziąseł. Chociaż wciąż wiele osób korzysta z tradycyjnych szczoteczek, to jednak z biegiem lat widać, jak bardzo są one wypierane przez te soniczne. Każdy, kto ma porównanie efektów po użyciu obu z nich, wie doskonale, że elektryczna nie ma sobie równych.

Szczoteczka soniczna do zębów zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia. Poszczególne urządzenia mogą różnić się między sobą funkcjami, wyglądem, jakością. Jeżeli jednak wciąż używasz tradycyjnej szczoteczki, to już najwyższy czas zamienić ją na elektryczną.

Szczoteczka soniczna posiada specjalny mechanizm, który wprawia w ruch wymiatający włókna końcówki czyszczącej. To rozwiązanie pozwala na bardzo dokładne wyczyszczenie zębów i lepsze dotarcie do powierzchni międzyzębowej. Każdy model może charakteryzować się inną częstotliwością ruchów na minutę. Szukając szczoteczki, która ma ich jak najwięcej, warto sprawdzić modele SEYSSO. Urządzenia tej marki posiadają różnorodne programy, które używać można w zależności od potrzeb.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Używanie elektrycznej szczoteczki na pozór nie różni się od użytkowania klasycznej. Jednak dzięki rozmaitym programom i zastosowanym technologiom, jest to zdecydowanie łatwiejsze. Szczoteczka soniczna większość pracy wykonuje za nas. Wystarczy przesuwać ją powoli wzdłuż łuku zębowego, a całą resztę pracy szczoteczka zrobi za nas. Szczoteczka soniczna może na przykład sygnalizować czas mycia zębów. W zależności od programu, możemy podczas czyszczenia skupić się na lepszym usuwaniu przebarwień lub masażu dziąseł. Szczoteczki SEYSSO wyposażone są od 3 do 5 programów pracy, co ułatwia dobranie tego odpowiedniego dla siebie.

Jak poprawnie używać takiej szczoteczki? Warto najpierw zapoznać się z wszystkimi programami, które oferuje dany model. Inne tryby będzie mieć urządzenie przeznaczone dla osób dorosłych, a inne szczoteczka soniczna dla dzieci. Jeżeli sprzęt wyposażony jest w timer z interwałami, łatwo rozplanujemy czyszczenie poszczególnych partii zębów i będziemy wiedzieć, kiedy zakończyć mycie zębów.

Właściwe użytkowanie szczoteczki to także odpowiednia częstotliwość wymiany główki. Zużyte włókna nie gwarantuje bowiem optymalnych efektów czyszczenia. Końcówki można dokupić oddzielnie, jednak sporo modeli posiada w zestawie już kilka zapasowych. Wybrane szczoteczki SEYSSO mają w zestawie aż 5 rożnych końcówek wymiennych. Kupując sprzęt tej marki nie trzeba więc przez długi czas martwić się o zapasowe główki.

Szczoteczka dla dorosłych, a dla dzieci

Szczoteczka soniczna dla dzieci będzie nieco różnić się od tej dla osób dorosłych. Przede wszystkim, sprzęt taki to mniejsza częstotliwość ruchów na minutę, dostosowana do delikatnych zębów i dziąseł dzieci. Sama główka szczoteczki ma też mniejsze rozmiary. Kolejną różnicą będzie wymiar i kształt rączki – musi być dostosowany do małych dłoni dzieci.

Bardzo istotnym elementem w szczoteczce elektrycznej dla dzieci jest timer, który pomaga zachować odpowiedni czas szczotkowania. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ ucząc pociechy już od najmłodszych lat tego, jak długo czyścić zęby, wyrabiamy w nich prawidłowy nawyk na przyszłość.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Wybór właściwej szczoteczki sonicznej uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Warto zainwestować w sprzęt marki, która specjalizuje się właśnie w produkcji szczoteczek. Seysso będzie więc doskonałym wyborem dla każdego, kto ceni sobie profesjonalne produkty. Szczoteczki te wyposażone są w praktyczne programy ułatwiające czyszczenie zębów i przede wszystkim zapewniają doskonały efekt mycia.

Dobra szczoteczka soniczna posłuży przez długi czas. Każdy, kto chociaż raz użył szczoteczki elektrycznej wie doskonale, że jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od tych manualnych. Dbając o zdrowie swoich zębów i dziąseł warto więc zainwestować w soniczną szczoteczkę, która sprawia, że uśmiech jest piękny i zdrowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *