Ekspres do kawy

Idealny ekspres do kawy dla Twojego biura

Biuro to miejsce, gdzie pracownicy spędzają znaczną część swojego dnia. Dlatego, aby zadbać o ich komfort i samopoczucie w trakcie wykonywania obowiązków warto posiadać odpowiednie urządzenie, które przyczyni się do ich dużej wydajności oraz efektywności. Mowa oczywiście o ekspresie do kawy, który jest bardzo przydatnym urządzeniem w każdym biurze. Jaki ekspres wybrać? Sprawdź, czytając nasz poniższy artykuł.

Smaczna i aromatyczna kawa w biurze

Nieodłącznym elementem każdego biura jest z pewnością odpowiedni ekspres do kawy, dlatego warto zainwestować w jego posiadanie ze względu na dużą ilość osób, które z niego mogą korzystać. Dlatego nic dziwnego, że coraz częściej pracodawcy decydują się na ekspres do kawy, by zarówno oni, jak i pracownicy cieszyli się smaczną oraz aromatyczną kawą. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów ekspresów do kawy przeznaczonych do użytku domowego oraz biurowego.

Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy? Przede wszystkim wydajność urządzenia oraz to, aby mogło pochwalić się szybką i łatwą obsługą. Wiele nowoczesnych modeli przygotowuje kawę za pomocą właściwie jednego przycisku. Ponadto istotną kwestią są funkcje. Najczęściej spotkamy się z automatycznym samooczyszczaniem, podwójnym dozownik, wieloma rodzajami kaw, podgrzewaniem filiżanek, sterowaniem smartfonem czy One Touch. Ponadto urządzenie powinno posiadać również wbudowany młynek oraz system spieniania mleka, dzięki czemu przed przygotowaniem kawy nie musimy sami zmielić ziaren czy spienić mleka.

Jaki ekspres do biura sprawdzi się najlepiej?

Przed zakupem odpowiedniego urządzenia, warto zastanowić się, jaki ekspres do biura sprosta naszym oczekiwaniom.

Przede wszystkim wybór ekspresu powinien być uzależniony od wydajności urządzenia, jaką musi posiadać. W większości biur zarówno średnich, jak i większych sprawdzi się ekspres ciśnieniowy automatyczny, który szczerze polecamy. Ma on wiele funkcji, które nie tylko ułatwiają przyrządzenie ulubionego specjału spośród wielu rodzajów kawy, ale również sposób przygotowania jest niezwykle przyjemny oraz co ważne – szybki. Został on zaprojektowany z myślą o lokalach czy domach, w których ceni się szybkość oraz jakość przyrządzanego napoju. Dzięki nim pracownicy mogą urozmaicić swój dzień wszystkimi rodzajami kawy – od espresso przez normalną kawę aż po cappuccino, latte czy flat white.  Ekspres automatyczny wybierany jest zazwyczaj do większych biur oraz firm, gdzie kawa parzona jest w dużej ilości każdego dnia.

Wiele firm wybiera również popularne ekspresy kapsułkowe lub przelewowe, ale one sprawdzą się w biurach, gdzie wydajność będzie znacznie mniejsza. Dodatkowo będą najlepsze wśród tych, którzy nie mają żadnych specjalnych wymagań odnośnie przygotowanych kaw. Gdy mowa o ekspresach kapsułkowych, to należy do nich kupić odpowiednie kapsułki – przeznaczone od danego producenta do ekspresu. Przygotowanie kawy zajmuje dosłownie kilka chwil, a dodatkowo samo urządzenie nie potrzebuje dużo miejsca na kuchennym blacie. Popularnością cieszą się również ekspresy kolbowe. Zaparzanie kawy odbywa się za pomocą przepuszczania wody pod ciśnieniem drobno zmieloną kawę, która znajduje się w kolbie.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *