Jazda na gokartach

Gokarty, czyli sposób na aktywne spędzanie czasu

Gokarty to dyscyplina sportowa, która z roku na rok pozyskuje coraz to więcej chętnych osób. Powodów jest wiele: poczucie dodatkowej adrenaliny związanej z jazdą na torze, element rywalizacji czy też chęć odstresowania się po ciężkim tygodniu. Gokarty, jak i cały karting bowiem to idealne połączenie tych wszystkich rzeczy. Dodatkowo rozwija koordynację ruchową i poprawia nasze zdolności kierowania. Dowiedzcie się więcej, dlaczego ta dyscyplina przez wielu jest uznawana jako genialna alternatywa, na aktywne spędzanie wolnego czasu!

Być jak Kubica

Zapewne każdy, kto choć raz zasiadł za sterami gokarta, poczuł się jak prawdziwy kierowca wyścigowy. Nic dziwnego, bowiem te „małe” pojazdy posiadają niezwykłą siłę. Gokarty rozwijają prędkość do 60 km/h a przy połączeniu z nisko osadzonym środkiem ciężkości, kiedy to kierowca siedzi praktycznie na torze, daje poczucie niesamowitej imersji. Dodajmy do tego element rywalizacji i jazdy kilkunastu okrążeń po tym samym torze, a wyjdzie iście wybuchowa mieszanka! Nic więc dziwnego, że niejeden kierowca gokarta czuje się jak Robert Kubica czy Michael Schumacher.

Mocniej, szybciej, lepiej!

Karting to nie tylko wyjątkowa imersja i poczucie rywalizacji. Wprawdzie to ostatnie właśnie najbardziej motywuje do poprawy swojego czasu i niwelowania błędów na torze, lecz to nie jedyna rzecz. Jazda gokartami powoduje również, że kierowca poprawia swoje zdolności kierowania. Zwiększamy swoją koordynację wzrokowo – ruchową, a przy okazji swoją siłę! Gokarty bowiem nie posiadają wspomagania kierownicy. Czasami kilka okrążeń na torze doskonale zastąpi nam trening na siłowni.

Rodzina na torze

Ściganie na torze to nie tylko rywalizacja. To również ciekawa forma spędzenia czasu rodzinnie! W naszej ofercie dostępne są zarówno gokarty dla dorosłych, jak i dla dzieci. Te ostatnie posiadają mniejszą moc. Tak więc można śmiało zabrać na tor ze sobą dzieci, które na pewno z chęcią spędzą swój wolny czas inaczej, niż na boisku. Kształtowanie zdrowych nawyków u najmłodszych to jedna z ważniejszych rzeczy, a karting to zdecydowanie bardzo dobra forma nauki i zabawy. Dzieci nabierają respektu do prędkości oraz uczą się współzawodnictwa. Te umiejętności zdecydowanie przydadzą się naszym pociechom.

Gazu!

Jak możemy zauważyć, gokarty to świetna alternatywa dla dzieci i dorosłych. Sport ten niesie ze sobą wiele pozytywów, a dodatkowo jest po prostu dobrą zabawą, zarówno dla całej rodziny, jak i paczki znajomych. Warto zadbać, aby tor, na którym chcemy się ścigać, był w dobrej lokalizacji. Unikniemy wtedy niepotrzebnych dojazdów i kosztów z tym związanych. W Warszawie ciężko o lepszą lokalizację niż PGE Narodowy. Duży tor, wiele pojazdów i maksimum zabawy – to są cechy wyróżniające Karting Narodowy! Przyjdź i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *