Szkolenie

Gdzie zorganizować szkolenie?

Szkolenie dla pracowników to wyzwanie dla niejednej firmy. Sale szkoleniowe w Warszawie są oblegane nie tylko sezonowo, ale również przez cały rok. Zanim wybierzemy miejsce jak Dom Wiedzy warto zastanowić się nad koncepcję samego szkolenia. Czy będzie ono skierowane tylko do nowych pracowników, czy wszystkich a może do kadry kierowniczej lub konkretnego zespołu?

W siedzibie firmy czy poza nią

Szkolenie, nawet kilkugodzinne to wydarzenie, które nieco zakłóca sprawne działanie firmy. Jeśli wyłączy się z pracy jakąś grupę pracowników, automatycznie ich obowiązki będą musiały przejść na kogoś innego. Dla tych, którym przypadła dodatkowa część zadań oznacza to wzmożoną koncentrację, dla osób szkolonych rozluźnienie w obowiązkach. Taki podział niekoniecznie dobrze sprawdza się w praktyce. Sale szkoleniowe w Warszawie, które nie przypominają pomieszczeń firmowych, bardziej sprzyjają przyswajaniu nowych informacji. Mogą również wpływać korzystnie na kreatywność samych uczestników szkolenia. Profesjonalne sale do szkolenia zwykle mają odpowiednie wyposażenie, bez którego trudno wyobrazić sobie nauczanie. To między innymi:

  • rzutnik multimedialny;
  • ekran;
  • komputer;
  • nagłośnienie;
  • odtwarzacz CD;
  • flipcharty;
  • możliwość zaciemniania sali.

Wielkość sali

Jednym z kryteriów, jakie warto przemyśleć wynajmując sale szkoleniowe w Warszawie jest ich wielkość. Sala powinna być na tyle obszerna, aby móc pomieścić wszystkich uczestników szkolenia, zapewniając im właściwy komfort nauczania. Wszyscy uczestnicy muszą mieć własne miejsce siedzące, umożliwiające wygodne obserwowanie i słuchanie prelegentów. Jeśli szkolenie wiąże się z koniecznością wykonywania notatek, uczestnicy muszą mieć również zapewniony dostęp do stołów. Sala nie powinna być zbyt wielka. Przy planowaniu szkolenia niewielkiej grupy, nie warto wynajmować sporej sali. Jej wygląd może rozpraszać uwagę uczestników.

Dobra lokalizacja

Sale szkoleniowe w Warszawie to gwarancja, że wszyscy uczestnicy mogą liczyć na dobry dojazd. To również dobra opcja, jeśli planujemy szkolenie kilkugodzinne. W przypadku takiego, które będzie trwać kilka dni, obiekt musi dysponować również miejscami noclegowymi. Sale szkoleniowe na dłuższe pobyty uczestników to standard wielu ośrodków o charakterze wypoczynkowym. Często położone są w pewnym odosobnieniu: w górach, nad morzem lub jeziorem. Wyciszenie i odległość dodatkowo sprzyjają przyswajaniu nowej wiedzy. Warto zadbać o atrakcje dla uczestników, nie tylko w formie przekąsek, dostępnych podczas przerw. Można pomyśleć również o zajęciach, które nie są związane z tematem szkoleń jak nauka asertywności, techniki relaksacji czy organizacji pracy. Sale szkoleniowe w Warszawie to wygoda dla organizatora i uczestników. Raz przetestowane miejsce pod kątem szkoleń może stać się świetną bazą do realizacji kolejnych pomysłów tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *