Kobieta ćwiczy na specjalnym sprzęcie do pole dance

Gdzie kupić sprzęt do pole dance?

Dobrej jakości, bezpieczny, od sprawdzonego producenta – taki powinien być sprzęt do pole dance. Ale gdzie go kupić? Podpowiadamy, w jakich sklepach warto szukać dobrych drążków i na co należy zwrócić uwagę, by nie kupić kota w worku.

Sprzęt do pole dance – czyli co?

Pod pojęciem sprzętu może się kryć wiele rzeczy, ale nawet laik wie, że najważniejszy jest drążek. Niemniej, istnieje kilka rodzajów rurek. Różnią się ze względu na działanie, wykończenie oraz sposób montażu. Przed zakupem warto więc sprawdzić, jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Pamiętaj również, że rura do pole dance to nie wszystko. Bardzo ważny jest także materac, który zabezpieczy przed skutkami upadków i nieudanych akrobacji. Co istotne, powinien być to model do tańca na rurze, czyli z dziurką na drążek.

Sklepy ze sprzętem pole dance

Taniec na rurze nie jest już niszową dyscypliną, dzięki czemu sklepów ze sprzętem pole dance nie brakuje. Nawet na polskim rynku istnieje kilka topowych marek, które specjalizują się w sprzedaży drążków i innych rekwizytów związanych z akrobatyką w powietrzu. Większość prowadzi sprzedaż online, dzięki czemu w niezbędny sprzęt można wyposażyć się właściwie wszędzie. Niektóre oferują również atrakcyjny rabat na zakupy hurtowe np. do wyposażenia szkoły pole dance.

Wybierając sklep, należy zwrócić uwagę na renomę. Najlepsze są biznesy prowadzone przez specjalistów w dziedzinie, czyli w tym przypadku np. przez instruktorów czy osoby na co dzień trenujące pole dance. Wbrew pozorom nie jest to aż taką rzadkością, a umożliwia kupującemu dostęp do sprawdzonej ekspertyzy. Sprzedawca powinien udzielać wyczerpujących odpowiedzi i wskazówek.

Używany drążek

Sprzęt pole dance, a zwłaszcza drążki, można bez problemu kupić z drugiej ręki. Czy to dobry pomysł? Wszystko zależy od stanu sprzętu. Jeśli nie jest to drążek wadliwy, mało eksploatowany i zachowany w dobrym stanie, z pewnością nie wydarzy się nic złego. Przy okazji sporo też zaoszczędzisz. Natomiast jeśli rurka była często używana (np. w szkole pole dance), ma wyraźne uszkodzenia i wymaga jakiegoś rodzaju napraw, warto przemyśleć taki zakup. Może się okazać, że używany drążek posłuży bardzo krótko, przez co pozornie tani zakup w dłuższej perspektywie wcale nie będzie się opłacać.

Na to uważaj!

Jakiego sprzętu na pewno nie kupować? Alarmujący powinien być brak testów wytrzymałościowych lub celowe ukrywanie informacji o producencie. Każda rura do tańca powinna być przebadana zgodnie z obowiązującymi na terenie UE normami. Muszą to potwierdzać odpowiednie normy ISO i opcjonalnie dodatkowe certyfikaty.

Należy też uważać na sprzęt sprowadzony spoza UE. Regulacje prawne związane ze sprzętem sportowym mogą być różne na całym świecie, a w niektórych krajach może ich wręcz brakować. Zawsze warto się zatem zastanowić, czy dobrym pomysłem jest zamówienie tańszego sprzętu, ale niekoniecznie bezpiecznego, czy wybór produktów polskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *