Dzięki zaangażowaniu największych jednostek, takich jak Związek Banków Polskich, sektor publiczny czy agenci rozliczeniowi powołana została Fundacja Polska Bezgotówkowa. Dowiedz się, w czym może ci pomóc.
Polska bezgotówkowa, czyli Polska bezproblemowa
Polacy chętniej i częściej korzystają z płatności bezgotówkowych. Według najnowszych badań, ponad połowa respondentów jako preferowaną metodę płatności wybiera transakcje bezgotówkowe. Przełom nastąpił trzy lata temu (w 2015 roku), kiedy to relatywnie znacząco wzrósł obrót bezgotówkowy w Polsce. Polskie społeczeństwo przekonuje się do tego rozwiązania widząc „pakiet” korzyści, jakie ono daje. Do argumentów przemawiających za bezgotówkową metodą płatności często zalicza się innowacje, szybkość transakcji, bezpieczeństwo oraz wygodę. Coraz więcej przedsiębiorców daje taką możliwość swoim klientom, niestety w Polsce wciąż można znaleźć sporo punktów handlowo-usługowych (szczególnie w mniejszych miejscowościach), gdzie płatność z wykorzystaniem terminala płatniczego wciąż jest niemożliwa. Przedsiębiorca, nie dając takiej możliwości, niejednokrotnie traci klienta lub potencjalnego klienta (czasem dochodzi do sytuacji, kiedy zdecydowany klient rezygnuje z zakupu produktu bądź usługi ze względu na ograniczenie płynące z braku terminala płatniczego w placówce). Przedsiębiorcy obawiają się kosztów związanych z zakupem terminala płatniczego oraz abonamentem za świadczenie usług. Na szczęście pojawiło się prawdziwe wsparcie w tym zakresie, a mianowicie program Polska Bezgotówkowa.
Program Polska Bezgotówkowa – poznaj go lepiej!
Na początku tego roku pod schedą Fundacji Polska Bezgotówkowa (powołanej z inicjatywy sektora publicznego, Związku Banków Polskich, wydawców kart oraz agentów rozliczeniowych) wystartował program Polska Bezgotówkowa. Jego zadaniem jest rozpowszechnianie, rozwój oraz popularyzacja transakcji bezgotówkowych w Polsce. Dzięki temu (a dokładnie dzięki partnerowi fundacji – eService) mikro i mali przedsiębiorcy mogą otrzymać do 3 darmowych terminali płatniczych. Ponadto przedsiębiorca zostaje „zwolniony” z abonamentu za świadczenie usługi związanej z transakcjami bezgotówkowymi przez 12 miesięcy i przez cały czas może także liczyć na wsparcie techniczne. Program Polska Bezgotówkowa wymaga jednak przejścia procesu kwalifikacji przez przedsiębiorcę. Poszukujesz informacji o programie Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/o-programie/ i dowiedz się więcej!