Mały domek stoi na stole obok kluczy do domu kanadyjskiego

Domy drewniane pod klucz czyli dom kanadyjski – Szybko, tanio, komfortowo

W dzisiejszym świecie już mało kto myśli o domu jako o miejscu, gdzie będą żyły całe pokolenia. Młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z poświęcania kilku lat na budowę własnych czterech ścian, decydując się na znacznie tańszą, szybszą i komfortową inwestycję. Dlaczego domy drewniane pod klucz cieszą się coraz większą popularnością?

Własny dom w trzy miesiące

Budowa domu zwykle kojarzy się z długotrwałą, wieloletnią inwestycją. To nie tylko spore przedsięwzięcie pod względem finansowym, ale także niezwykle męczące zobowiązanie. W końcu przez cały ten okres trzeba opłacać budowę i utrzymywać tymczasowe miejsce zamieszkania. To generuje kolejne koszty, uniemożliwiające ukończenie budowy w planowanym terminie.

Z kolei firmy zajmujące się tworzeniem konstrukcji szkieletowych oferują domy drewniane pod klucz, które są gotowe w zaledwie trzy miesiące. Na postawienie domu w technologii kanadyjskiej trzeba zaledwie dziesięciu tygodni. Po tym czasie budynek jest gotowy do zamieszkania, posiada wszelkie niezbędne instalacje i armaturę sanitarną. Wykończone są także ściany, sufity oraz podłogi oraz zainstalowane wszystkie drzwi i okna. Wystarczy jedynie umeblować i można się wprowadzać.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest również możliwość kontynuowania budowy bez względu na warunki atmosferyczne. Oznacza to, że w przeciwieństwie do domów murowanych, budynki szkieletowe można stawiać również zimą, co znacznie przyspiesza realizację inwestycji.

Dom drewniany pod klucz, mniejsza cena ta sama jakość

Bardzo istotną przyczyną rosnącej popularności domów drewnianych są również koszty. Sama budowa jest znacznie prostsza, a co za tym idzie również tańsza od budowy domu murowanego o podobnym metrażu. Dzięki temu można pozwolić sobie na nieco wyższy standard, niż pierwotnie się zakładało. Jedynym minusem jest konieczność zorganizowania całości funduszy na raz.

Niska cena budowy domu kanadyjskiego to jednak nie wszystko. Wbrew powszechnie powtarzanym mitom, budynki drewniane są również znacznie tańsze w utrzymaniu. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji ścian, która sprawia, że dom posiada doskonałą izolację cieplną i zachowuje się niczym termos. Dzięki temu budynek błyskawicznie nagrzewa się zimą i bardzo długo utrzymuje zadaną temperaturę. W lecie zaś pozwala cieszyć się przyjemnym chłodem wewnątrz. To sprawia, że rachunki za ogrzewanie domu drewnianego również są znacznie niższe niż w przypadku budynku murowanego analogicznej wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *