Para na wakacjach.

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?

Planujesz długi urlop za granicą? Rozważasz możliwość wyjazdu poza granice Europy? Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, pamiętaj o wykupieniu polisy turystycznej, która zagwarantuje Ci spokojną i przede wszystkim bezpieczną podróż. Sprawdź, jak działa i co obejmuje swoją ochroną tego typu ubezpieczenie?

Ubezpieczenie turystyczne a ubezpieczenie EKUZ

Udając się w daleką podróż, musimy być przygotowani na każdą ewentualność, a to dlatego, że podczas wakacji możemy niespodziewanie się rozchorować, ulec poważnemu wypadkowi lub wręcz przeciwnie to my możemy zostać sprawcami kolizji drogowej, w efekcie czego uszkodzone zostanie czyjeś mienie.

Wiele osób przed wyjazdem za granicę decyduje się na wykupienie dodatkowej polisy turystycznej. Zastanawiasz się, czy warto? Otóż jak najbardziej! W porównaniu do turystów dysponujących ważną kartą EKUZ, czyli Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, osoby posiadające ubezpieczenie turystyczne mają zagwarantowane:
– pokrycie pełni kosztów niezbędnego leczenia podczas pobytu za granicą,
– szybką pomoc zarówno w krajach europejskich, jak i pozostałych państwach świata.

Co więcej, polisa turystyczna zapewnia szeroki zakres ochrony na czas podróży, podczas gdy ubezpieczenie EKUZ swoją ochroną obejmuje jedynie problemy zdrowotne. Pamiętaj, że karta EKUZ działa wyłącznie na terenie UE i EFTY, obowiązuje tylko w placówkach publicznych i refunduje zaledwie część kosztów leczenia.

Bezpieczne wakacje z dodatkową polisą turystyczną

O czym wspominaliśmy już przed chwilą, podjęcie decyzji o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim w sytuacji, kiedy zostaniemy okradzeni lub napadnięci, bezzwłocznie otrzymamy darmową pomoc prawnika i tłumacza. Turyści objęci ochroną polisy turystycznej otrzymają również wsparcie finansowe w ramach ubezpieczenia od NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Na takie i wiele innych korzyści mogą liczyć klienci towarzystwa ubezpieczeniowego SIGNAL IDUNA, które w swojej ofercie oprócz standardowych pakietów polis, posiada również indywidualne ubezpieczenia turystyczne, zapewniające wczasowiczom kompleksową ochronę podczas wypoczynku za granicą.

Warto pamiętać o tym, że zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego może zostać rozszerzony o dodatkowe ubezpieczenie bagażu oraz innych cennych przedmiotów (np. aparatu fotograficznego), sprzętu sportowego bądź OC w życiu prywatnym.

1 thought on “Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *